20th Century Fox, Avatar: Pandora Rising markasını tescilledi!

20th Century Fox geçtiğimiz haftalarda tescillediği Alien: Blackout markasının ardından, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) Avatar: Pandora Rising için marka başvurusu yaptı.

Twitter kullanıcısı Andrew Marmo, video oyunlarıyla ilgili 9. ve 41. kategoriler altında yapılan 30 Kasım 2018 tarihli başvuruyu tespit etti. Bu kategoriler,  Avatar: Pandora Rising’in; yazılım, oyun yazılımı, bilgisayar oyunu ve video oyun yazılımı olarak adlandırılabileceğini belirtiyor. İkinci kategori yeni oyunlara yapılan çoğu ticari marka uygulamasında olduğu gibi çevrimiçi oyunları referans alıyor.

Yeni Avatar oyunu 2020’den önce gelemeyecek

Alien: Blackout gibi, yeni Avatar oyunu da artık sır olmaktan çıktı. Ubisoft, Şubat 2017’de konsollar ve PC için yeni bir AAA Avatar oyunu geliştirmek için 20th Century Fox ile birlikte çalıştığını açıkladı. O dönemde, The Division’un stüdyosu Ubisoft Massive, geliştirici olarak gösterildi. Oyunun Pandora’da geçmesi ve Na’vi’leri konu alması dışında elimizde hiçbir ayrıntı yok. Oyun, Snowdrop motoru ile desteklenecek.

Ubisoft daha önce yaptığı açıklamada, Avatar projesinin Nisan 2020’den öncegelemeyeceğini, ancak yapımının yeni Stockholm stüdyosuyla birlikte tam gaz ilerlediğini açıkladı.

The Game Awards 2018’e az bir süre kaldı. Yapımcı Geoff Keighley, 10’dan fazla yeni oyun tanıtılacağını duyurdu ve Avatar: Pandora Rising olmasa da sayısız tanıtım yeni Alien oyununun geleceğine işaret ediyor.

Etkinlik 7 Aralık Cuma TSİ 04.30’da başlayacak. Merak edenler The Game Awards’ta 30 kategoride yarışacak adayların yer aldığı tüm detayları okuyabilirler.