Apex Legends’e sınırlı süreli etkinlikle Solo modu geliyor

Respawn Entertainment’ın popüler battle royale oyunu Apex Legends’te iki kişiyle birlikte takım olarak oynamaktan sıkılan oyuncular için harika bir haberi var. Apex Legends yeteneklerini bireysel olarak sınamak isteyen oyuncular için yeni sınırlı süreli etkinlikle Solo modu alacak.

Apex Legends’in Iron Crown Collection Etkinliği 13 Ağustos 2019’da başlayacak ve 27 Ağustos’a kadar sürecek. Solo modu bu etkinliğin bir parçası olarak gelecek ve oyuncular yine 3 kişilik takımlı olarak oynamayı tercih edebilecekler. Tanıtım videosunun başında Gladyatör zırhlarından ilham alan yeni bir kostüm giyen Bloodhound gösteriliyor ve yanından takım arkadaşları kaldırılarak solo moduna vurgu yapılıyor. Etkinliğin önceki Legendaty Hunt Etkinliği’nde olduğu gibi özel ödülleriyle gelmesi olası görünüyor. İşte Apex Legends Twitter hesabından yayınlanan tanıtım:

Son zamanlarda popüler battle royale oyunu hakkında birçok detay ortaya çıkıyor. Daha önce EA CEO’su Andrew Wilson sıkça talep edilen bir özelliğin Ağustos ayında Apex Legends’e geleceğini açıklamıştı. Sanırım artık Wilson’ın bu ifadeyle neyi kastettiğini biliyoruz. Ayrıca EA gelir toplantısında oyunu en az 10 yıl daha desteklemeyi planladıklarını açıklamıştı.

Apex Legends Şubat ayında PlayStation 4, Xbox One ve PC için ücretsiz olarak sessiz sedasız yayınlandı ve çıktığı günden beri birinci şahıs nişancı ve battle royale oyunlarını sevenler tarafından büyük ilgi gördü. Sadece ilk üç günde oyuncu sayısının 10 milyona ulaştığını gördük ve ilk haftada bu rakamlar 25 milyona yükseldi. Yaklaşan solo modu etkinliğinin eklenmesiyle oyuncu sayısının yeni zirvelere ulaşabilmesi mümkün.

Apex Legends hakkında gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın.