Apex Legends üç günde 10 milyon oyuncuyu aştı

Respawn CEO’su Vince Zampella, Apex Legends‘in 10 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını ve lansmandan 72 saat sonra 1 milyon eş zamanlı oyuncuyu aştığını açıklayarak oyunculara teşekkür etti.

İşte Zampella’nın blog yazısında Apex Legends oyuncuları için paylaştığı teşekkür mesajı:

“72 saat içinde, 10 milyondan fazla oyuncu Apex Legends’teydi ve 1 milyon eş zamanlı oyuncuyu aştık!

Bu gerçekten inanılmaz bir yolculuk oldu. Test ettik ve ayarladık. Tartıştık ve anlaştık. Sonunda sihri hissettiğimiz bir noktaya geldik. Apex Legends’le ilerlemenin, ücretsiz olmasının ve sürpriz bir lansman yapmanın riskli olacağını biliyorduk. Ama Apex Legends’e aşık olduk ve diğer insanların da oynamasını istedik, ihtiyaç duyduk.

Bizim kadar sizin de seveceğinizi umduk, ama en büyük hayallerimizde bile asla gördüğümüz desteğin ve pozitifliğin tükenmesini beklemek mümkün olmazdı. Respawn’daki herkesten, bize ve Apex Legends’a bir şans verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu yolculukta bize katıldığınız için teşekkür ederiz. Bu sadece bir başlangıç! Bu yıl sizin için çok daha fazlası var.

Arenada görüşmek üzere!”

3 gün önce çoğu insan Apex Legends‘in var olduğunu bile bilmiyordu. Respawn’ın oynaması ücretsiz battle royale oyunu birkaç sızıntının ardından gelen duyuru ve lansmanla hızlı bir şekilde çıktı ve oyunculardan hızlı bir geri dönüş aldı. Oyuncular için hayal kırıklığı yaratan tek nokta; Respawn’ın Titanfall evreni üzerine kurulan bir oyun olan Apex Legends için Titanfall 3‘ü bir kenara atmasıydı. Ama üzülmesinler, bu yıl Titanfall 3 olmasa da yeni bir Titanfall oyunu gelecek.

Apex Legends ilk sekiz saat içinde 1 milyon oyuncuya ve ilk gününde 2.5 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Oynayanların olumlu yorumları ile oyun hızla ileri taşındı. Fortnite‘ın çıktıktan iki hafta sonra 10 milyona ulaştığı düşünülürse, şimdilik daha başarılı bir performans denebilir. O zamanlar battle royale yeni bir türdü ve Respawn bu türü her zamankinden daha erişilebilir kılan etkileyici şeyler yaptı. Geliştiricinin oyunu nasıl destekleyeceğini görmek heyecan verici olacak.

Peki siz battle royale türünün yeni üyesini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.