Apex Legends’e dereceli mod gelebilir!

Apex Legends‘in oyun dosyalarını inceleyen veri madencileri, dereceli oyuna referans veren kod satırları buldular ve bu da rekabetçi bir modun Respawn Entertainment’ın ücretsiz battle royale oyununa gelebileceğini gösteriyor.

Apex Legends sızıntılarıyla ilgilenen Stout twitter hesabından komutları paylaştı:

apex legends

Bu sızıntıya şüpheyle bakanlar da var. Bazı Reddit kullanıcılarının da belirttiği gibi yukarıda belirtilen satırlar oyunda Titanfall 2’nin kodlarından kalmış olabilir. Respawn Entertainment kısa süre önce Apex Legends‘i 2016 yılında çıkan nişancı oyunundan geliştirmeye başladığını belirtti. Yeni battle royale oyunu Titanfall evreninde geçtiği için bu ihtimal de yüksek.

Apex Legends hızlı bir başlangıç yaptı ve bir hafta içinde, oynaması ücretsiz battle royale oyunu 10 milyon tekil oyuncuya, 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Hayal kırıklığı yaratan bir mali çeyreğin ardından düşen EA hisseleri, oyunun başarılı lansmanıyla yüzde 11 oranında arttı. Respawn bu başarının ardından oyunculara teşekkür ederek stüdyoda oyundan gelen verileri incelediklerini ve geri bildirimleri dinlediklerini açıkladı.

Geliştiricinin Apex Legends için planları büyük ve dengelemelerin yanı sıra yeni içeriklerle çok daha iyi bir yere gelecektir.