Anthem’deki ilerlemeler gelecek nesil konsollara taşınabilecek

Anthem hakkında gelen bir soruya verilen yanıt, oyunun heyecanla beklenen yeni nesil konsollara yöneleceği yönündeki spekülasyonları yineledi.

Twitter’daki soru-cevap etkinliğinde bir kullanıcı, Canlı Hizmet bölümü Başkanı Chad Robertson’a oyuncuların donanımlarını gelecek nesil konsollara yükseltmeleri halinde kayıt dosyalarını taşıyıp taşıyamayacaklarını sordu. Robertson kısa ve net bir şekilde “Her zaman…” diye cevapladı.

Beklenildiği gibi cevap daha fazla soruyu beraberinde getirdi. Birçok kullanıcı Robertson’ın tweeti hakkında sorular sordu ve daha fazla bilgi istedi. Ancak sessizlikle karşılandılar.

Anthem için yakın zamanda iki demo düzenlendi ve ilk VIP demoda oyuncular oturum sorunlarıyla karşılaştılar. Yine de geliştirici BioWare Anthem demolarının başarılı olduğunu düşünüyor…

Robertson hafta başında yaptığı açıklamada: “Herkese açık olan demonun beklentilerimizi aştığını paylaşmaktan heyecan duyuyorum. İşlevsel olarak her şey gayet akıcıydı. Savaş odalarımız bu hafta sonu sakindi ve en önemlisi tepkiniz yine çok olumluydu. İki demo süreci boyunca oyunu 40 milyon saatten fazla oynadık. Bu inanılmaz!” demişti.

BioWare, Anthem’in lansman sonrası içeriği üzerinde çalışıyor ve zaman içinde bu konuda daha fazla bilgi paylaşacak. Ayrıca merak edenler Anthem’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan lansman fragmanını izleyebilirler:

Anthem 22 Şubat 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.