11-11: Memories Retold savaş mağduru çocuklar için DLC alacak!

Bandai Namco, hikaye odaklı Birinci Dünya Savaşı macerası 11-11: Memories Retold için özel bir “hayır DLC’si” yayınlayacak. DLC’den elde edilen gelirler, savaş mağduru çocukların haklarını korumayı, eğitim almalarını ve ayakta durmalarını amaçlayan War Child UK‘ye gidecek.

11-11: Memories Retold I. Dünya Savaşı’nı konu alıyor

Bandai Namco, 11-11: Memories Retold için Lost in Harmony’nin geliştiricisi DigixArt ve Kayıp, Wallace and Gromit yaratıcısı Aardman Studios ile birlikte çalışıyor. Oyun iki adamın kesişen hikayesini anlatıyor. Harry (Elijah Wood tarafından canlandırılıyor), Batı Cephesinde genç Kanadalı bir fotoğrafçı ve Kurt (Sebastian Koch) oğlunu arayan Alman bir teknisyen. Hikaye Birinci Dünya Savaşı’nın çetin yaşandığı 11 Kasım 1916’dan başlayarak iki yıl sonraki Ateşkes Günü‘ne kadar olan zamanı konu alıyor.

Ubisoft’un beğeni toplayan WW1 hikayesi Valiant Hearts‘ı akıllara getiren 11-11: Memories Retold, son derece sıradışı ve sanatsal tarzı ile ilgi çekici bir oyun. Oyun hikaye boyunca perspektifini değiştiriyor, hatta bazen olayları kahramanların hayvanlarının bakış açısından gösteriyor. Aşağıdaki 17 dakikalık oynanış videosunda aksiyonunun tadını çıkarabilirsiniz:

11-11: Memories Retold’un yardım amaçlı yayınlanacak DLC’si, mektupları, çizimleri ve fotoğrafları ana maceraya getirerek Jack ve Eva’nın hikayesini anlatacak. Karakterlerimiz Birinci Dünya Savaşı’nın dramatik olaylarına maruz kalan iki naif ve masum çocuk. Jack ve Eva’nın yolculuğu, War Child vakfından destek alan çocukların gerçek hayat hikayelerinden esinlenildi.

Bandai Namco‘ya göre, War Child DLC’si 11-11: Memories Retold‘un 9 Kasım’da PC, Xbox One ve PS4’e gelişiyle yayınlanacak. DLC’nin fiyatı henüz açıklanmasa da, War Child UK‘nin satışlardan elde edilen gelirlerin bir kısmını alacağı belirtiliyor.

Daha önce Blizzard’ın, Overwatch‘ta sınırlı süreli olarak satışa sunduğu Pink Mercy kostümü, Meme Kanseri Araştırma Vakfı için başlatılan destek projesiyle 12.7 milyon dolar gelir elde etmişti.

Ayrıca bu yılın başlarında PlayerUnknown’s Battlegrounds‘un geliştiricisi PUBG Corporation, bu yıl oyun organizasyonlarıyla hayır kurumlarına 2 milyon doları bulacak bağışlar yapmayı planladığını açıklamıştı.