Oddworld: Soulstorm’un PS5 sürümü, PS Plus abonelerine ücretsiz verilecek

Sony, PlayStation Plus abonelerine Mart ayında verilecek ücretsiz oyunları henüz açıklamadı. Ancak Nisan ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlardan birini açıkladı. Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan’da çıkacak ve PS5 sürümü 3 Mayıs’a kadar PS Plus üyelerine ücretsiz olacak.

PlayStation State of Play canlı yayını sırasında Oddworld Inhabitants Kreatif Yönetmeni Lorne Lanning, oyunculara yeni oyunu tanıttı ve karşılaşacakları bazı yeni özellikleri detaylandırdı. Örneğin, oyun artık 2.9D ortamlara sahip, yani platform deneyimi diğer geleneksel platform oyunları kadar basit değil.

Oddworld: Soulstorm

Abe, Oddworld: Soulstorm’da bedenlerden ve çevreden eşya toplayabilecek ve bunları crafting veya diğer Mudokalılara vermek için kullanılabilecek. Soulstorm, Abe’nin hayatı tehdit eden et fabrikası RuptureFarms‘tan 300’den fazla Mudokanı kurtarmayı başardığı Oddworld New ‘n’ Tasty’nin hikayesini devam ettirecek. Mudokanlar çölde Abe’yi takip ettiler, ancak sonunda yiyecek ve su tükenmeye başladı. Neyse ki içecek başka bir şey bulurlar: Soulstorm Brew.

Sorun, Soulstorm Brew’in son derece yanıcı ve aşırı derecede bağımlılık yapıcı niteliklerinin Mudokanları başka bir savaşa sürüklemesi. Soulstorm, kurtarılacak 1000’den fazla Mudokan‘a yer verecek. Abe’yi zorlu bir görev bekliyor, ancak en azından Mudokanlar bulmacalarla yardım edebilecek ve onunla birlikte savaşabilecek. Yeni oyun, Oddworld: Abe’s Exoddus‘un yeniden tasarlanmış hali olacaksa da orijinal oyundan farklı bir hikayeye sahip.

Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan‘da PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC için gelecek. Oyunun PS5 sürümü, lansmandan itibaren 3 Mayıs’a kadar PS Plus oyuncularına ücretsiz olacak. Ayrıca oyuncular, tehlikeli veya şüpheli durumlarda Abe’nin kalp atışını DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirimi ile hissedebilecek. Oyunun State of Play’de yayınlanan yeni fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oddworld: Soulstorm – State of Play fragmanı:

yorum Yap