Oculus, PS VR ile oyun alışverişine sıcak bakıyor

Sanal gerçeklik oyunlarının patlama yapmaya hazırlandığı bir dönemdeyiz ve çeşitli VR platformlarında birçok harika oyun olduğunu inkar etmek mümkün değil. Sony’nin PS VR platformu Astro Bot Rescue Mission, Blood & Truth ve Firewall Zero Hour gibi iddialı oyunlara ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte Oculus yöneticisi (ve Naughty Dog’un kurucu ortağı) Jason Rubin bir yolunu bulabilirse bu oyunlar PS VR’a özel kalmayabilir. Oculus Sony ile platforma özel oyunları paylaşmaya sıcak bakıyor.

Elbette ortada hiçbir resmi hamle yok ancak beklentiler kesinlikle heyecan verici. E3 2019’da Kotaku‘ya konuşan Rubin VR oyunlarının kitlelere ulaşma potansiyelini tartıştı. Planın kilit bölümü bir platformlar arası takas içerebilir. Rubin potansiyel bir Oculus / PSVR alışverişi fikrini düşündüklerini belirtti: “Sony ile alışveriş yapmak isterim. Onların da bizim de harika şeyler finanse ettiğimizi biliyorsunuz.”

PS VR’ın kesinlikle çok özel bir kütüphanesi var. Astro Bot Rescue Mission, Blood & Truth ve Déraciné gibi oyunlar kullanıcıların seçim yapmalarını kolaylaştırıyor. Oculus da Lone Echo ve Chronos gibi başarılı özel oyunlarının yanı sıra Assassin’s Creed ve Splinter Cell gibi popüler Ubisoft oyunlarıyla anılıyor. Eğer Oculus Ubisoft’un oyunlarını getirebilirse, Sony teklife karşı motive olabilir.

Ancak bildiğiniz gibi Sony genelde bu tarz iş birliklerine sıcak bakmıyor. Eskiden PlayStation’a özel oyunların diğer platformlara taşındığını görmüştük, ancak bunlar Sony tarafından üretilen oyunlar değildi. Yine de platforma özel oyunları diğer platformlarda satmak Sony’nin ve PS VR’ın çıkarlarına uygun olmayabilir. Tüm bunlar tabii ki varsayımdan ibaret ve hiçbir resmiyeti yok.

Diğer PlayStation VR haberlerine göre; PS5’in ardından gelecek yeni nesil PS VR’ın kablosuz olabileceği ve göz takip teknolojisi kullanabileceği ortaya atıldı.

yorum Yap