Monster Hunter World’ün World PlayStation Plus Betası hakkında detaylar

Capcom JaponyaMonster Hunter World‘ün yaklaşmakta olan PlayStation Plus’a özel beta’sı hakkında bilgiler verdi.

İlk olarak, beta 9 Aralık’ta saat 20.00(TSİ)’da başlayıp, 12 Aralık’ta yine aynı saatte sona erecek. Capcom, programın olası değişikliğinden bahsetse bile, üç tam günümüz var.

Tabii ki, aktif bir PlayStation Plus aboneliği gerekiyor. Betanın temel amacı, sunucu yükünü ve dünya çapındaki eşleşmeleri test etmek.

Çevrimdışı oyun beta sürecine dahil değil ve her zaman çevrimiçi olmanız gerekecek. Ancak görevlerin keyfini tek başınıza çıkarabileceğiniz ve çevrimiçi eşleşme kullanmanız gerekmeyeceği de söylenmişti.

Monster Hunter World PlayStation Plus Betası neler sunacak?

Öncelikle bir ad seçmeniz istenecek ve ardından karakter oluşturma menüsünü kullanarak, karakterinizin ve palico arkadaşınızın görünümünü seçebileceksiniz. Maalesef, bunları beta için özelleştiremeyeceksiniz, çünkü önceden hazırlanmış altı erkek, altı kadın karakter ve altı palico olacak. Oyun gelecek yıl tam sürüme geçtiğinde karakter oluşturma özelliği sağlanacak.

Beta oyunu kaydetmeyecek. Bu nedenle bir oyun oturumunu bitirdikten sonra, sıfırdan başlamak zorunda kalacaksınız. Sadece görev tamamlama durumu sunucularda saklanacak.

Karakterinizi seçtikten sonra, eğitim alanında tüm silah türlerini denemek mümkün olacak. Saldırı yapabileceğiniz birkaç hedef ve silah değiştirmede kullanabileceğiniz bir eşya kutusu da yer alacak.

Ardından görevinizi, donanımınızı ve palico arkadaşınızın özelliklerini seçebilirsiniz. Ekipman, görevi oynarken de değiştirilebilir. Lider veya ekip üyesi olarak bir göreve başlayabilirsiniz.

Eşleşme menüsünde, yalnızca belirli bölgelerdeki kişilerle oynamak isterseniz dili belirtebilirsiniz. Japonca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca desteklenir. İletişim, sesli sohbet, metin, ifadeler ve jestlerle sağlanacak.

Arkadaşlarınızla oynamak isterseniz, onlara bulunduğunuz göreve özgü kodu vererek ve katılmalarını bekleyin. Bu süre zarfında ekipmanınızı ve palico’nuzun hala değiştirebilirsiniz.

İki tanesi Ancient Forest‘da Great Jagras ve Anjanath avı, bir tanesi de Wildspire Waste‘te Barroth avı olmak üzere 3 görev sizleri bekliyor olacak.

Her macera sonunda oyuncular, sonuçlar ekranında bir takım faktörler üzerinden değerlendirilecekler.

Ayrıca, oyuncuları katılımları için ödüllendirecek hediyeler olacak. Görevlerden birini bitirmek, final sürümünde kilidi açılacak bir kamuflaj yüz boyası verecek. Tüm görevlerin temizlenmesi ise yararlı bir malzeme seti sağlayacak.

Beta, Japonya için 5.1 GB, batıda 5.9 GB olacak (muhtemelen yerelleştirme verileri nedeniyle). Ön yükleme 8 Aralık’ta kullanıma sunulacak.

Monster Hunter World, 26 Ocak’ta PS4 ve Xbox One için tam sürüme kavuşacak. PC sürümü ise daha ileri bir tarihte çıkış yapacak.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”monster hunter ps plus beta”]