Monster Hunter Rise Artık Xbox Game Pass Listesinde

Bildiğiniz üzere Xbox Game Pass abonelik hizmeti olarak tanımlanıyor. Bu hizmet oyuncuların birçok oyunu ücretsiz oynamasına olanak sağlıyor. Bu platformun sürekli listesini güncellemesi oyuncuların ilgisinin sürekli üzerinde olmasını sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde Xbox GamePass’e 2021’in en iyi oyunlarından biri olan Monster Hunter Rise eklendi.

Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise  ilk olarak 2021’de Nintendo Switch‘e özel bir sürüm olarak piyasaya sürülmüştü.  Bu oyun Klasik Monster Hunter oynanışını korurken çok beğenilen yeni oyun özellikleri ekleyerek büyük beğeni topladı. 2021’i yılın en çok oy alan yeni sürümlerinden biri olarak bitiren bu oyun 2022’nin başlarında PC’ye de geldi. Ancak oyunu ilk defa  PlayStation ve Xbox konsollarında görüyoruz.

Xbox Game Pass aboneliği olan herkes artık Xbox One ve Xbox Series X‘te Monster Hunter Rise oynayabilecek. Bu oyun konsollara orijinal sürüme göre önemli performans iyileştirmeleri ile gelecek. Bu durumda oyuncuların oyun kalitesini arttıracak gibi duruyor. Ayrıca şu anda Monster Hunter Rise’ın yalnızca temel oyunu mevcut, ancak popüler Sunbreak genişletmesinin bu yıl içinde Playstation ve Xbox‘a geleceği düşünülüyor.

Belirttiğimiz üzere oyun ilk olarak 2021’de piyasaya çıkmış olsa da Xbox tarafındaki ilk çıkışını Xbox Game Pass oyunu olarak yapıyor. Bu yüzden ilk gün dürümü oyunculara biraz sıkıntı çıkarabilir.  Oyun ile ilgili gelecekteki detaylar henüz onaylanmasa da oyuncular platformdan daha çok şey bekliyor.

yorum Yap