Metro Exodus’un PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri detaylandırıldı

Metro Exodus, bu yılın ilerleyen zamanlarında PS5 ve Xbox Series X/S için yeni nesil güncellemeler alacak. 4A Games, oyunun yeni nesil sürümleri hakkındaki detayları açıkladı. Geliştirici ayrıca oyuncuların geliştirilmiş sürümlere ücretsiz yükseltme yapabileceğini doğruladı.

Metro Exodus, PS5 ve Xbox Series X/S’te 4K 60 FPS oynanabilecek ve tam ışın izleme desteği sunacak. Elbette hızlı SSD’ler sayesinde yükleme süreleri önemli ölçüde azalacak. Ayrıca oyun, PS5 konsollarında DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler gibi yeni nesil özelliklerinden yararlanacak. Yükseltilmiş sürümler, görüş alanını değiştirme yeteneği de dahil olmak üzere ek özelliklerle birlikte gelecek.

4A Games’e göre Metro Exodus, iyileştirilen 4A Engine ile PS5, Xbox Series X/S ve PC’de üst düzey bir ışın izleme deneyimi verecek. Metro Exodus’un orijinal sürümünde temeli atılan Işın İzlemeli Küresel Aydınlatma ve Yayıcı Aydınlatma sistemleri ve daha birçok bileşen, çözünürlüğü, görsel ayrıntıları ve performansı daha da artırmak için yükseltildi. Ek olarak PC sürümüne gelişmiş ışın izlemeli yansımalar ve DLSS 2.0 desteği gelecek. Yeni nesil sürümlerle ilgili tüm detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yeni nesil sürümler yayınlandıktan sonra Metro Exodus’a tüm platformlarda çeşitli yaşam kalitesi ve sistem iyileştirmeleri yapılacak. 4A Games, oyuna lansman sonrası önemli miktarda destek verdi. Metro Exodus çıktıktan yaklaşık bir ay sonra, büyük Ranger Güncellemesi yayınlandı ve New Game+ modu ekledi. Ayrıca iki hikaye DLC’si Sam’s Story ve The Two Colonels piyasaya sürüldü. Serinin ana kahramanı Artyom, Exodus’ta büyük ölçüde yeraltındaki odaklanan önceki oyunların aksine yeryüzünü de keşfetti ve bu değişim oyuncular tarafından olumlu karşılandı.

Oyuncular, Metro Exodus’a yapılacak yükseltmeler sayesinde kıyamet sonrası macerayı göz alıcı grafikler ve gelişmiş performansla deneyimleyecek. 4A Games, PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin çıkış tarihini açıkladığında sizlere bildireceğiz.