İddia: Mass Effect: Legendary Edition 2021’e ertelendi

Mass Effect: Legendary Edition remaster koleksiyonu, son dönemde sıklıkla gündeme geliyor. Özellikle perakendeciler tarafından sızdırılan bilgiler, üçlemenin yenilenen sürümleriyle geri döneceği ihtimalini kuvvetlendiriyor. BioWare ve EA, şimdiye kadar net bir açıklama yapmadı. Ancak yeni bir rapor projeyi bir kez daha doğrulayarak, oyunun 2021’den önce gelmeyeceğini öne sürüyor.

GamesBeat’in raporuna göre geliştirici BioWare ve yayıncı Electronic Arts, serinin ilk oyununu yenilerken karşılaştığı sorunlar nedeniyle paketi yayınlamayı erteledi. Geliştirme sürecine yakın kaynaklara göre Mass Effect şu anda paketteki diğer oyunların kalitesine yetişemiyor. Geliştiriciler Mass Effect ve Mass Effect 2 arasındaki grafiksel ve oynanış farklılıklarına dayanarak, orijinal oyunun mekaniklerini ve görsellerini yeterince iyileştirmeden yayınlamanın yeni oyuncular için kötü bir ilk izlenim yaratacağını düşünüyor.

Mass Effect 3’ün çok oyunculu modu koleksiyona dahil edilmeyecek

Mass Effect: Legendary Edition

En son Çekyalı bir perakendecinin çevrimiçi mağazasında ortaya çıkan koleksiyonun kapak fotoğrafı ve çıkış tarihi görülmüştü. Sızıntıya göre üçlemenin remaster sürümlerinin 15 Ekim‘de geleceği açığa çıkmıştı. Yeni rapor, sürecin uzunca bir süre gecikeceğine işaret ediyor.

Sürecin uzaması, üçüncü şahıs aksiyon serisinin hayranlarında hayal kırıklığı yaratsa da, serinin remastered sürümüyle geri döneceğini bir kez daha duymak güzel. Geliştiriciler, oyunları 2020’de oyunculara sunmaya çalışıyor. Ancak ilk oyunun yenilemesi, remake tadında gerçekleşebilir gibi görünüyor. GamesBeat ayrıca EA’in Mass Effect 3’teki çok oyunculu modu üçlemeye dahil etmeyi planlamadığını bildirdi. Bununla birlikte tüm oyunların lansman sonrası DLC’lerin tamamını içereceği öne sürüldü.

EA ve BioWare şu anda ne oyunların dönüşü, ne de geliştirme süreci hakkında açıklama yapmadı. EA, mali raporlarında remaster oyunlardan sıklıkla bahsetse de belirli bir oyundan açıkça bahsetmedi. Geçtiğimiz aylarda bilim kurgu serisine dayanan bir sanat kitabının Mart 2021’e piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Belki kitap yenilenen üçlemenin özel bir sürümüyle veya bağımsız olarak aynı zamanda satışa sunulabilir. Gelecek haber ve sızıntıları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.