Mass Effect Trilogy Remastered’ın çıkış tarihi göründü

Mass Effect Trilogy‘nin yenilenen sürümü bir süredir söylentilere konu oluyor. Serinin üç oyununu bir araya getiren paket, geçtiğimiz hafta Portekizli bir perakendecinin web sitesinde görülmüştü. Mass Effect Trilogy Remastered, Çekyalı bir perakendeci sitesinde ortaya çıktı ve bu kez kaldırılmadı.

Perakendeci Herní-svět’in web sitesinde ortaya çıkan bilgilere göre yenilenen üçleme kutulu sürümleriyle PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e gelecek. Kutunun kapağında yer alan görsel, Portekizli perakendecide keşfedilenden farklı ve oyunun ana kahramanı Shepard‘ı içeriyor. PC’deki üçlemenin kutu tasarımına daha çok benziyor.

Mass Effect Trilogy Remastered’ın açıklaması ve çıkış tarihi de göründü

Mass Effect Trilogy Remastered

Sevilen birinci şahıs nişancı serisinin 3 ana oyununu bir araya getiren paketin açıklaması da ortaya çıktı. Oyunları henüz deneyimlememiş olanlar için perakende sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

“Mass Effect üçlemesi, Komutan Shepard‘ın İttifak ordusundaki başlangıcından, eski uzaylı düşman Reapers’a karşı savaşın ön saflarında yer alan efsanevi bir asker olana kadar kaderinin izini sürüyor. Oyundaki adrenalin dolu aksiyon, gitgide nasıl gelişeceğine karar verdiğiniz akılda kalıcı, interaktif bir hikaye ile birleştirildi. Her oyuncu, sadık yoldaşlardan oluşan bir ekiple galaksiyi nasıl kurtaracağına, hangi silahları ve yetenekleri seçeceğine ve karakterlerle ilişkileri güçlendirip güçlendirmeyeceğine karar verecek.”

Çekyalı perakendeci daha önce Assassin’s Creed 3’ün Nintendo Switch sürümünü de sızdırmıştı. Yani nispeten güvenilir bir kaynak olduğu söylenebilir. Artık yenilenen oyunun çıkış tarihini de biliyoruz. Mass Effect Trilogy Remastered, 15 Ekim‘de piyasaya sürülecek ve serideki üç oyunu da içerecek.

EA, Burnout Paradise Remastered ve Crysis Remastered’ın gelişiyle birlikte yenilenen sürümlere verdiği önemi gösterdi. Mass Effect üçlemesi de muhtemelen bunlardan biri olacak. EA ve Bioware oyunun gelişini resmi olarak açıklamadı. Bu yüzden tüm bu sızıntılar şimdilik söylenti olarak kalacak. Paket PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için önümüzdeki ay gelebilir.