Marvel’s Spider-Man Remastered’ın kutulu PS5 sürümü gelmeyecek

Insomniac Games, PS4’e özel Marvel’s Spider-Man‘in remaster versiyonu ile PlayStation 5’e de geleceğini açıklamıştı. Şu anda yenilenen oyunu elde etmenin bilinen tek yolu, Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition’ı satın almak. Ayrı bir dijital sürümün gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak geliştirici kutulu PS5 sürümünün gelmeyeceğini onayladı.

Bir Twitter kullanıcısı, Marvel’s Spider-Man Remastered’ın kutulu PS5 sürümünün gelip gelmeyeceğini sordu. Insomniac yanıt vermekte gecikmedi ve böyle bir planları olmadığını açıkça ortaya koydu. PS4’ün sevilen oyunu kutulu sürümle gelmese de, belki dijital olarak PlayStation Store’da yayınlanabilir. Geliştirici bu konuda herhangi bir ayrıntı vermedi.

Marvel’s Spider-Man, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltilebilecek mi?

Spider-Man Sam Raimi kostümü

Bir diğer Twitter kullanıcısı, Marvel’s Spider-Man PS4 sürümünün ücretsiz olarak PlayStation 5 sürümüne yükseltilip yükseltilemeyeceğini sordu. Insomniac kesin bir cevap vermedi, ancak bu konu üzerinde düşündüğünü belirtti. Stüdyo ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi sağlayacağını ekledi.

Insomniac Games’e göre Marvel’s Spider-Man remaster sürümü basit bir yenileme değil. Oyun, yeni nesil konsolun sunduğu avantajlardan yararlanmak için tamamen elden geçirildi. Stüdyo kahramanı yeni nesil bir Peter Parker olarak lanse ediyor. Oyuncular yükseltme ile birlikte üç yeni kostüm, fotoğraf modunda yeni özellikler ve yeni kupalar elde edecek.

Tüm bunların yanı sıra Insomniac, PS4’teki kayıt dosyasının PS5 sürümüne taşınamayacağını, bu yüzden hikayeye yeniden başlamanız gerekeceğini de belirtti. Kayıt dosyaları, yeni nesil konsola aktarılamayacak ve kupaların da baştan açılması gerekecek.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Ultimate Edition, 12 Kasım‘da PlayStation 5’e gelecek. Miles Morales’in macerası, PS5’in lansman oyunlarından biri olacak. Oyunun PlayStation 5 Showcase etkinliğinde sergilenen oynanış görüntülerine ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca PS5 konsollarının çıkış tarihi ve fiyat bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz.