Marvel’s Spider-Man, dünya çapında 20 milyondan fazla sattı

Marvel’s Spider-Man, Eylül 2018’de piyasaya sürüldü ve PS4’e özel oyunlar arasında en başarılı yapımlardan biri oldu. Oyunun satış rakamlarıyla ilgili son güncelleme Ağustos 2019’da gelmiş ve toplamda 13,2 milyon kopya sattığı bildirilmişti. Satışlar o zamandan beri istikrarlı bir şekilde arttı ve Insomniac Games’in ilk Spider-Man oyunu şimdiye kadar dünya çapında 20 milyondan fazla kopya sattı.

Marvel’s Spider-Man’in satış rakamlarına dair yeni güncelleme, PlayStation Küresel Pazarlama Başkanı David Bull’dan geldi. Bull, LinkedIn profilinde, “Marvel’s Spider-Man farkedilir bir pazarlama kampanyasıyla satış rekorları kırdı. İlk üç günde 3,3 milyon adet ve şimdiye kadar dünya çapında 20 milyondan fazla satıldı.” ifadelerine yer verdi.

Marvel’s Spider-Man, en çok satan birinci parti oyunlar arasında

Spider-Man PS4, Fotoğraf Modu güncellemesi

Marvel’s Spider-Man, kısa sürede PlayStation‘ın en çok satan oyunları arasına girdi. The Last of Us (2013), Ekim 2019 itibarıyla PS3 ve PS4’te 20 milyon adet sattı. O zamanlar Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, PS4’te satılan 16 milyon kopyayla hemen arkasından geliyordu. The Last of Us Part II‘nin gelişiyle birlikte ilk oyunun satışlarında da artış bekleniyor. Sony rakamları henüz güncellemediğinden net bir şey söylemek zor.

Insomniac Games, PS5’in gelişiyle birlikte Marvel’s Spider-Man: Miles Morales‘i piyasaya sürdü. Oyun hem PS4 hem de PS5 için satışa sunuldu. Ayrıca yeni oyunun Ultimate Edition sürümüyle birlikte Marvel’s Spider-Man Remastered oyunculara ücretsiz sunuluyor. Yenilenen sürümde yansımalar ışın izleme teknolojisiyle geliştirildi ve Peter Parker‘ın yüzü yeniden modellendi. Orijinal oyunda yapılan tüm değişikliklere buradan göz atabilirsiniz.

Sony, stüdyonun bir sonraki oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart‘ı 2021’in başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Insomniac, heyecanla beklenen yeni oyununun PS5’e özel olduğunu açıklamıştı. PS5 için gelen tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.