Marvel’s Spider-Man Remastered: Yenilikler ve oynanış videosu

Marvel’s Spider-Man Remastered, PS4’e özel oyunun PlayStation 5 için yenilenmiş sürümü olarak gelecek. Geliştirici Insomniac Games, oyununun remaster sürümünü yükseltilmiş grafikler ve yeni nesil güncellemelerle baştan aşağı değiştiriyor. Ayrıca oyuna üç yeni kostüm de dahil olmak üzere bazı ek özellikler getirmeye hazırlanıyor.

Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition’ı satın alanlar, Marvel’s Spider-Man Remastered’ı ücretsiz olarak elde edecek. Ancak Miles Morales’in standart sürümünü satın alanlar yenilenen oyuna ek ücret ödeyerek erişebilecek. Yeni oyunun PS4 sürümünden PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme yapanlar da aynı şartlarda remaster oyunu alabilecek.

Marvel’s Spider-Man Remastered ile gelen yenilikler

Marvel's Spider-Man Remastered, ışın izleme

Insomniac Games, yeni konsolun gücünden tam olarak yararlanmak için şehrin ortamını özenli bir şekilde güncelledi. Geliştirilmiş modellerin ve materyallerin ötesinde, ışın izlemeli yansımalar ve ortam gölgeleri grafiklere seviye atlatacak. Artık binaların pencerelerinde gerçek yansımalar olacak. Ayrıca yeni gökyüzü ve hava koşulları çarpıcı manzaralar ortaya çıkaracak.

Sadece ortamlar değil, karakterler de büyük bir değişim geçirdi. Yüksek kaliteli cilt, göz ve diş gölgelendirmelerinden ayrı ayrı işlenmiş saç tellerine kadar tüm şehir yeni nesle geçiş yapıyor. Insomniac, Marvel’s Spider-Man oyuncularına en iyi performansları sunmak için Peter Parker’ın yüzünü yeniden düzenledi. Orijinal oyunda karaktere görünümünü veren John Bubniak’ın yerini Ben Jordan aldı. İşte karşınızda yeni Peter Parker.

Spider-Man PS4 Remastered, Peter Parker

Marvel’s Spider-Man Remastered, PlayStation 5 konsolunun gücü sayesinde 60 FPS kare hızını hedefleyen Performans Modu aracılığıyla artık yüksek kare hızı sunabiliyor. Bu, Örümcek Adam’ın PS4’teki hikayesini daha önce hiç olmadığı kadar akıcı bir şekilde deneyimlemenizi sağlıyor. Ayrıca yenilenen sürüm, neredeyse ortadan kaldırılan yüksek yükleme hızları, uyumlu kulaklıklarda çarpıcı 3D Ses deneyimi ve DualSense kontrol cihazının devrim niteliğindeki dokunsal özellikleri ile eksiksiz bir deneyim sunuyor. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales için geliştirilen yeni fotoğraf modu da oyuncuların hoşuna gidecek bir diğer özellik.

Peter Parker’ın yenilenen yüzünü gösteren bir sahne:

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in PS4 sürümü 459 TL’den ön siparişe açıldı. Oyunu ön sipariş verenler T.R.A.C.K. Kostümü, ikinci bir kostümü, Yerçekimi Kuyusu Cihazı ve ekstra yetenek puanları elde edecek. Ultimate Edition sürümü remastered oyunun yanı sıra The City That Never Sleeps macerasının 3 DLC bölümünü de içerecek.

Sony, remastered sürümün Performans Modu ile 60 FPS oynanış görüntülerini paylaştı. Oynanış görüntüleri, özellikle yansımalar tarafında orijinal oyundan farkını ortaya koyuyor. Şehirde kısa bir salınımın ardından dövüş sahnelerine de yer veriliyor. Dövüş mekanikleri ve oynanış aynı olsa da şehrin atmosferindeki değişiklik kimi zaman gözle görülür seviyelere ulaşıyor.

Marvel’s Spider-Man Remastered oynanış görüntüleri:

PlayStation 5 lansmanıyla birlikte gelecek platforma özel bazı oyunların özel sürümleri ve ön siparişleri açığa çıktı. Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: A Big Adventure ve Destruction AllStars gibi oyunlar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap