Beat Saber’ın Imagine Dragons’lı 2. Müzik Paketi duyuruldu

Beat Saber son zamanların en başarılı VR oyunlarından biri oldu ve oyuncular oyunu genişletecek müzik paketlerinin piyasaya sürülmesini bekliyorlardı. Bir sonraki müzik paketi 10 Haziran’da yayınlanacak ve Beat Games’in Twitter’daki duyurusuna bakacak olursak, 10 şarkılık koleksiyonun tamamı tek bir sanatçı veya müzik grubunu içeriyor olabilir.

Geliştirici Beat Saber’ın yeni müzik paketini henüz “net olarak” açıklamadı. Ancak duyuruyla paylaşılan pikselli görüntü üzerinde tartışmalar başladı bile. Şu an en popüler tahminlerden biri; görüntünün geçtiğimiz yıl çıkış yapan Imagine Dragons’un “Natural” adlı single çalışmasının kapak resmi olduğunu öne sürüyor.

Bu durumda, Beat Saber’in yeni müzik paketi Imagine Dragons müziklerinden oluşuyor olabilir. Acaba geliştirici “yorumlarda sanatçının / grubun adını tahmin et” mesajıyla bunu mu ima ediyor?

Beat Games’in sanatçıyı önceden duyurup duyurmayacağını öğrenmek için bekleyeceğiz. 10 Haziran tarihi, E3 2019 fuarı başlamadan hemen önceki Pazartesi olduğu için, konferanslardan birinde duyurulabilir. Ayrıca aynı gün gerçekleşecek UploadVR ilk kez etkinliğe katılmasıyla büyük bir duyuru olabilir.

İlk Beat Saber müzik paketi, EDM müzikleri yayınlayan Monstercat’e özel Monstercat Music Pack‘ti. Ardından bir başka Monstercat parçası olan Crab Rave adlı ücretsiz bir şarkı geldi. Beat Games, EDM dışında birden fazla müzik türü araştırdıklarını söyledi, bu yüzden ikinci müzik paketinin Imagine Dragons gibi bir sanatçıyla gelmesi şaşırtıcı olmazdı.

Geçtiğimiz günlerde Beat Saber’ın satışları 1 milyonu geçen ilk VR oyunu olduğu ortaya çıktı ve oyun artık Oculus Quest’te de mevcut. Bu rakam zamanla daha da artacak gibi görünüyor. Beat Games güncellemeleri ve müzik paketlerini tüm platformlarda aynı anda yayınlıyor. Yani Beat Saber’a 10 Haziran’da gelecek ikinci ücretli müzik paketi aynı anda tüm platformlarda yayınlanacak.