PS5 ve PS4 Pro’nun yükleme süreleri karşılaştırıldı! (Video)

The Wall Street Journal muhabiri Takashi Mochizuki tarafından yapılan bir paylaşımda, Marvel’s Spider-Man’in Sony yeni nesil konsolu PS5‘teki performansının görüldüğü bir video yayınlandı.

Son dönemde SSD’ler özellikle oyun odaklı deneyimler için vazgeçilmez bir donanım haline geldi. Eğer SSD disklerin hızı hakkında fikriniz yoksa; Marvel’s Spider-Man dünyasının PS4 Pro’dan çok daha hızlı çalıştığı PS5’in yeni nesil SSD disklerinin şaşırtıcı performansını aşağıda izleyebilirsiniz.

Paylaşımdaki video tam olarak Mark Cerny ile yapılan röportajda anlatıldığı gibi PS5’in düşük yükleme sürelerini ortaya koyuyor ve yeni donanımı PS4 Pro ile kıyaslıyor:

Sony, Nisan ayında yeni nesil donanımlarıyla ilgili ilk detayları açıkladı. PlayStation 5 SSD disklerin avantajlarını ön plana çıkaracak, PS4 ile geriye dönük uyumluluk sunacak ve tüm mevcut ve gelecek PS VR modellerini destekleyecek. PS5 hakkında şimdilik çok fazla şey bilinmese de, Sony yakın gelecekte perde arkasındaki yenilikleri göstermeye kesinlikle hevesli görünüyor. Ayrıca, Mark Cerny’nin, Hideo Kojima’nın heyecanla beklenen oyunu Death Stranding’in hem PS4 hem de yeni donanım için geleceğini söyleyerek büyük bir ipucu bıraktığını da belirtelim.

Sony E3 2019’a katılmayacağını açıklamıştı ve PSX etkinliği hakkında henüz yeni bir duyuru gelmedi. Ancak PlayStation artık duyurularını Nintendo Direct tarzı yeni bir canlı yayın etkinliği olan State of Play‘de yapıyor. Son canlı yayın Final Fantasy VII Remake ve Monster Hunter World: Iceborne‘dan yeni görüntüler içeriyordu.

PS5 hakkında detaylar gelmeye başladıkça sizleri bilgilendireceğiz.