PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 6.51 yayınlandı

Sony yeni PlayStation 4 sistem yazılımı 6.51’i yayınladı ve güncelleme sistemde daha fazla performans geliştirmesi hedefliyor. Çoğu zaman olduğu gibi “yama notları” güncellemenin getirdiği belirli bir değişiklikten bahsetmiyor, ancak kullanıcılara “iyileştirilmiş kullanılabilirlik” ve “gelişmiş güvenlik” için güncelleme yapmaları öneriliyor.

PlayStation 4 sistemlerini 6.50 sürümüne güncellemiş olanların 6.51 sürümünü yüklemeleri zorunlu değil. Sony’nin resmi açıklamasına göre, her iki güncelleme de bir araya getiriliyor. Ancak son güncellemeyi bir şekilde atladıysanız çevrimiçi olmanız için 6.51 sistem yazılımı zorunlu.

Yeni güncellemenin PlayStation 4’te yaptığı değişiklik klasik bir yama notuyla açıklanıyor: “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.”

Bu arada son PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 6.50 ile gelen yeni özellikler:

  • iOS cihazlarında Uzaktan Oynatma özelliğinden artık yararlanabilirsiniz. Akıllı telefon ve tablet gibi cihazlardan PS4 sisteminize bağlanmak için (PS4 Remote Play) kullanabilirsiniz. App Store’dan (PS4 Remote Play) indirin.

6.50 sürümündeki diğer özellikler

  • Niconico Live kullanarak yayın yaparken artık 720p seçebilirsiniz. Bu hizmet yalnızca bazı ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.
  • “Giriş” işlemleri için düğme atamasını (circle) düğmesinden (X) düğmesine artık değiştirebilirsiniz.
  • (Ayarlar) > [Sistem] öğesini seçin ve ardından [Giriş için (X) Düğmesini Kullanın] onay kutusunu işaretleyin. Bu seçenek yalnızca belli başlı ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.

PlayStation Network kimliğinizi değiştirme özelliğini merak ediyorsanız, bir süre daha beklemeniz gerekecek. Yeni özellik artık sır olmaktan çıktı, ancak Sony ne zaman ortaya çıkacağını açıklamadı. Ancak şirket aynı zamanda kullanıcıların PlayStation Store bölgelerini konsolları üzerinden değiştirmelerine olanak sağlayan bir özelliği test ediyor.

Herkesin gözü yeni nesil sistemleri ararken PlayStation 4 için hala önemli geliştirmeler yapılmaya devam ediyor. PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemelerini PlayStation resmi sitesinden takip edebilirsiniz.