PS4’e iOS cihazlarda Uzaktan Oynatma özelliği geldi!

PlayStation 4‘ün yeni sistem güncellemesi 6.50 bugün yayınladı. Yaklaşık 460 MB boyutundaki PS4 6.50 sürümü şu anda indirmeye hazır.

Yama notlarına göre; yeni güncelleme uzun zaman sonra kararlılık geliştirmelerinden daha fazlasını sağlıyor. Yeni sürümün PlayStation 4 kullanıcıları için en büyük yeniliği iOS cihazlarda Uzaktan Oynatma özelliği. Ayrıca diğer yeni özellikler arasında Niconico Live yayınlarında 720p seçeneği var.

PlayStation 4’ün yeni sistem yazılımı güncellemesini indirmek için (Ayarlar) > [Sistem Yazılımı Güncellemesi] yolunu izleyebilirsiniz.

PlayStation 4 sistem yazılımı 6.50 sürümünün temel özellikleri

  • iOS cihazlarında Uzaktan Oynatma özelliğinden artık yararlanabilirsiniz. Akıllı telefon ve tablet gibi cihazlardan PS4 sisteminize bağlanmak için (PS4 Remote Play) kullanabilirsiniz. App Store’dan (PS4 Remote Play) indirin.

6.50 sürümündeki diğer özellikler

  • Niconico Live kullanarak yayın yaparken artık 720p seçebilirsiniz. Bu hizmet yalnızca bazı ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.
  • “Giriş” işlemleri için düğme atamasını (O) düğmesinden (X) düğmesine artık değiştirebilirsiniz.
  • (Ayarlar) > [Sistem] öğesini seçin ve ardından [Giriş için (X) Düğmesini Kullanın] onay kutusunu işaretleyin. Bu seçenek yalnızca belli başlı ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.

Ayrıca PlayStation Plus Mart 2019 ücresiz oyunlarını da artık indirebilirsiniz. Bu ay PS Plus oyun koleksiyonu PlayStation 4 için Call of Duty: Modern Warfare Remastered ve The Witness‘ı içeriyor.

Ayrıca PS3 ve PS Vita oyuncularının Şubat oyunlarını alması için yarın (8 Mart) son gün. İki cihaz Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots, Gunhouse, Rogue Aces ve Divekick ile PlayStation Plus’a veda ediyor…