Killzone serisinin web sitesi emekliye ayrıldı

Killzone serisi uzun yıllardır uykuda ve hayranlar, PS5’in gelişinin ardından yeni oyun duyurusunu dört gözle beklemeye başladı. Ancak serinin geliştiricisinden umutları söndürecek bir hamle geldi. Guerrilla Games, Killzone’un resmi web sitesini kullanımdan kaldıracağını ve ziyaretçilerin artık PlayStation.com’a yönlendirileceğini duyurdu.

Yapılan değişiklik çevrimiçi çok oyunculu modları, oyuncu istatistiklerini veya Killzone Mercenary ve Shadowfall için sıralama verilerini etkilemese de, artık Killzone Shadow Fall’da klan oluşturmak veya yönetmek mümkün olmayacak. Guerrilla Games, serinin hayranlarına ve ziyaretçilere teşekkür ederek vedalaştı. Killzone’un web sitesine buradan erişebilirsiniz.

Killzone serisi için umutlar sona eriyor

Killzone

Killzone, geçtiğimiz ay PlayStation Studios’un resmi web sayfasından tamamen kaldırıldı. Sony, sayfadaki “Stüdyolarımız” bölümünde, tüm birinci parti geliştiricileri ve öne çıkan oyunlarını listeliyor. Ancak Guerrilla Games’in listelenen tek oyunu Horizon: Zero Dawn ve Killzone’dan hiçbir yerde söz edilmiyor. Görünüşe göre yapılan açıklama değişimin sebebine açıklık getiriyor.

Sony geçtiğimiz Ekim ayında PlayStation 5 kullanıcı arayüzünü tanıttığında, kullanıcı seçim ekranında Scotty Kenzo adında, Helghast avatarını kullanan bir kullanıcı göründü. Kenzo isminin, Shadow Fall’da Helghast çavuşu Kenzo Hakan‘a referans olduğu düşünüldü. Hayranlar, bu detayı serinin geri dönüşüne bir işareti olarak algıladı, ancak Killzone hayallerden öteye gidemeyecek gibi görünüyor.

Serinin son oyunu Shadow Fall, Kasım 2013’te PS4’ün lansman oyunu olarak gelmişti. Ancak Guerrilla Games daha sonra Horizon Zero Dawn üzerinde çalışmaya başladı ve şu anda da devam oyunu Horizon Forbidden West‘i geliştiriyor.