Just Cause’un geliştiricisi, şimdiye kadarki en büyük AAA oyunu için iş ilanı verdi

Just Cause serisinin geliştiricisi Avalanche Studios Group, son yıllarda büyük gelişme kaydetti. Stüyo bugünlerde New York ekibini şimdiye kadarki en büyük AAA projesi için hazırlıyor. Sektör analisti MauroNL, Twitter hesabında Avalanche’ın verdiği iş ilanlarından bazı ayrıntıları derledi.

Avalanche Studios Group, dünya çapında birçok ofise ve kendi markası altında çalışan üç ayrı bölüme sahip. New York ofisi, Avalanche’ın önemli bir parçası olarak Rage 2 ve Just Cause gibi büyük ölçekli AAA oyunlar üzerinde çalışıyordu. İş ilanları yeni projeyi net bir şekilde açıklamasa da kapsamına dair bilgiler veriyor.

Avalanche, yeni nesil bir açık dünya oyunu üzerine çalışıyor

Avalanche Studios, Rage 2

İş ilanlarından biri, stüdyonun şimdiye kadar üstlendiği en geniş ve en büyük AAA projesini geliştirmek için ekibe katılacak bir Sistem Programcısı arıyor. İlan ayrıca yeni nesil oyun geliştirmede etkili bir rol oynamak isteyenler için büyük bir fırsat olarak nitelendiriliyor. Yeni bir marka mı, yoksa mevcut seriler için yeni bir oyun mu gelecek, şimdilik bilemiyoruz.

Animasyon programcısı arayan bir başka ilanda, “Bu projede animasyon kalitesini daha önce yaptığımızdan çok daha ileriye taşımak istiyoruz ve bu, animasyon teknolojimizi yeni sınırlara taşımamızı gerektirecek.” ifadesi yer alıyor. Üst düzey dünya tasarımcısı arayan bir diğer ilan da oyunun açık dünya olacağını ve harici bir şirket tarafından yayınlanacağını ortaya koyuyor.

Avalanche’ın üzerinde çalıştığı proje, Just Cause veya Rage serileri için yeni bir oyun olabilir. Diğer yandan şirketin 2015 yılında Warner Bros. ile ortak geliştirdiği Mad Max gibi, film veya TV dizisine dayanan yeni bir marka da olabilir. Diğer yandan Just Cause oyun serisine dayanan bir film projesi üzerinde de çalışmalar sürüyor.