Just Cause Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Just Cause, 2016 yılında çıkan ilk oyundan beri oyuncuların sevdiği seriler arasında yer aldı. Oyunun kahramanı Rico Rodriguez, dev bir açık dünyada oyunculara aksiyon filmlerini aratmayan anlar yaşattı. Uncharted ve Monster Hunter gibi oyunların yanı sıra Just Cause da beyaz perdeye uyarlanıyor. Üstelik filmi yönetmenlik koltuğuna oturacak isim artık belli oldu.

Deadline’ın raporuna göre Just Cause’un yönetmeni, Stuber ve Coffee & Kareem gibi aksiyon komedi filmlerindeki çalışmalarıyla bilinen Michael Dowse oldu. Filmin prodüksiyonunu Constantin Film ve Prime Universe üstlendi. Senaryosu ise John Wick üçlemesinin yazarı Derek Kolstad tarafından kaleme alınıyor.

Just Cause filmi, oyun serisine bağlı olacak

Just Cause 4

Gelen bilgilere göre film, Just Cause oyun serisine bağlı kalacak. Serinin kahramanı Rico Rodriguez‘i kimin oynayacağı henüz açıklanmadı. Filmde Rico’nun paralı asker grubu Black Hand’i durdurmak için zamana karşı yarışacağı bildirildi. Buna ek olarak, filmde Rico’ya bir de kadın başrol karakteri eşlik edecek. Son yıllarda oyunlardan ilham alan filmler popüler hale geldi ve Just Cause da bu noktada umut vadediyor.

Oyun endüstrisi, artık Hollywood ile yarışabilecek seviyeye geldi. Diğer yandan insanların oyunlara olan ilgisi arttıkça popüler serilerden film uyarlamalarına daha fazla rastlamaya başladık. Just Cause, nefes kesen aksiyonuyla beyaz perdeye geçen en heyecan verici projelerden biri olabilir.