Insomniac Games, Peter Parker’ı değiştirdiği için ölüm tehditleri alıyor

Insomniac Games’in PlayStation 5’e özel olarak geliştirdiği Marvel’s Spider-Man Remastered ile köklü değişiklikler yaptı. Oyunda yapılan yeni nesil grafik yükseltmelerinin yanı sıra Peter Parker‘ın modellemesi tamamen yenilendi. Ancak kahraman üzerinde yapılan bu büyük değişiklik bazılarının hoşuna gitmemiş gibi görünüyor.

Marvel’s Spider-Man’in geliştiricisi Insomniac Games, Peter Parker’ın yeniden yapılandırılması nedeniyle ölüm tehditleri almaya başladı. Oyunun yaratıcı yönetmeni Bryan Intihar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tehditler aldıklarını doğruladı. The Last of Us Part II’nin hikayesini beğenmeyenler de Naughty Dog’a benzer tacizlerde bulunmuştu.

Marvel’s Spider-Man yaratıcı yönetmeni Bryan Intihar’ın paylaşımında “Spidey hayranlarımıza: Tutkunuzu çok takdir ediyorum, ancak bana gönderdiğiniz ‘Peşinizi bırakmayacağız ve sizi bulacağız. Bunu şimdi düzeltin’ şeklindeki tehdit mesajları hiç hoş değil. Bugünün dünyasında olup bitenlerle, iyilik için birleşelim ve birbirimize saygılı olalım. Teşekkür ederim.” ifadeleri yer aldı.

Bryan Intihar’a oyun sektörün öncü isimlerinden destek geldi

The Last of Us Part II’nin ardından benzer tehditler ve tacizlerle uğraşan Naughty Dog Başkan Yardımcısı Neil Druckmann‘dan Bryan Intihar’a destek geldi. Druckmann, “…bu pisliklerle uğraşmak zorunda kaldığın için üzgünüm Bryan” paylaşımını yaptı. Druckmann’ın yanı sıra God of War yönetmeni Cory Barlog da tepkisini dile getirdi. Barlog, “Ne halt ediyorsunuz millet? Lütfen, yapmayın… Bunu yapmayın. Insomniac ekibinin tamamı çalışkan ve harika insanlarla dolu. Bu doğru bir yol değil. Sevdiğimiz şeyleri yapan insanlara karşı daha iyi olmalıyız.” dedi.

İnternet üzerinden yapılan tehditler son dönemde oldukça arttı. Oyun sektörü son dönemde daha popüler hale geldi ve geliştiriciler artık tanınan yüzler haline geldi. Ayrıca iletişimde sınırların kalkması, bu tarz olayların daha fazla görülmesine yol açtı. Marvel’s Spider-Man’de yapılan değişikliklere ve oynanış görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.