Horizon Forbidden West, ilk oyuna göre her açıdan daha iyi olacak

Horizon Forbidden West, PlayStation oyuncularının en çok beklediği oyunların başında geliyor. Horizon Zero Dawn’da Aloy’u seslendiren Ashly Burch, hayranlara ikinci oyunda daha fazlasını bulacaklarına dair güvence verdi. Sanatçı, Zero Dawn’da sevilen her şeyin yeni oyunda daha iyi hale geldiğini söyledi.

Games Radar‘a konuşan Burch, “Çok fazla şey konuşamam… Ama insanların Zero Dawn’da sevdiği muhteşem dünya, sürükleyici hikaye, harika oynanış gibi Forbidden West’te sadece çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Aloy’un keşfettiği yeni bölgeler, tanıştığı kabileler ve ortaya çıkan hikaye… Oyunun kayıtlarını yapmadan önce, yazar ekibinin beni hikayenin gidişatı hakkında bilgilendirdiği bir kitapçık aldım ve sanki kamp ateşinde çocuk olmak gibiydi.” dedi.

Horizon Forbidden West’in seslendirme çalışmaları sürüyor

Horizon Forbidden West, Aloy, Ashly Burch

Başarılı sanatçı ayrıca Horizon Forbidden West için kayıtların devam ettiğini ve bu nedenle seslendirme sürecinin henüz tamamlanmadığını açıkladı. Burch sözlerine şöyle devam etti: “Bu hafta bir kaydım daha var. Seslendirme çalışmaları hala devam ediyor. Oyunun kayıt oturumlarında aynı zamanda bir hayran olarak bulunacağım ve bir sahne kaydedeceğiz. Mücadelede yer almak ve yeni bölgeler keşfetmek için sabırsızlanıyorum. Yani evet, gerçekten insanların oyundan zevk alacağını düşünüyorum.”

Ashly Burch, röportaj sırasında Life Is Strange’de Chloe‘yi oynadığı zamanlardan da bahsetti ve karakterin kendisi için önemli olduğunu söyledi. Ayrıca Before the Storm’dan sonra Chloe rolünü bırakmanın zor bir karar olduğunu ekledi. Burch, Naughty Dog’un geçtiğimiz yıla damga vuran oyunu The Last of Us Part II‘de Mel karakterini canlandırmıştı. Tüm bunların yanı sıra Valorant, Borderlands 3, Dota 2, Fortnite, Rise of the Tomb Raider, Mortal Kombat X ve daha birçok önemli seride sevilen karakterlere hayat verdi.

Horizon Forbidden West, bu yıl oyuncularla buluşacak. Guerrilla Games tarafından geliştirilen devam oyununun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Stüdyo, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada geliştirme sürecini hızlandırdıklarını açıklamıştı.