Guerrilla Games, Horizon Forbidden West’in gelişimini hızlandırıyor

Guerrilla Games, PlayStation oyuncularının heyecanla beklediği Horizon Forbidden West üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor. Stüdyo, büyük ölçüde yeni oyunu geliştirmeye odaklandığını ve geçtiğimiz yılın Ağustos ayında PC için yayınlanan Horizon Zero Dawn Complete Edition’ın güncelleme sıklığını düşüreceğini duyurdu.

Horizon Zero Dawn’ın PC sürümündeki çökme hatalarını ve performans sorunlarını çözen 1.10 yaması dün yayınlandı. Guerrilla Games, resmi web sitesinde yayınladığı güncelleme duyurusunda, Horizon Forbidden West’in gelişimine devam ettiklerini ve oyuna artık daha az sıklıkla güncelleme geleceğini belirtti. Ancak daha sonra söz konusu kısmı kaldırdı.

Guerrilla, Horizon Forbidden West’e odaklanıyor

Horizon Forbidden West

Geliştiricinin güncelleme sayfasından kaldırdığı notta, “Ekibimiz yakında çıkacak olan Horizon Forbidden West‘i geliştirmeye devam ederken; bu yamadan sonra Horizon Zero Dawn Complete Edition PC için güncelleme sıklığını azaltıyoruz. Her zaman olduğu topluluğu izlemeye devam edeceğimizi lütfen unutmayın!” ifadeleri yer alıyordu.

Aloy, yeni macerasında yasak diyarları keşfedecek, daha büyük ve tehlikeli makinelerle savaşacak. Ayrıca kıyamet sonrası dünyada şaşkınlık veren yeni kabilelerle karşılaşacak. Yolculuğu boyunca eski dostlarıyla yeniden bir araya gelecek, savaşan yeni gruplarla ittifak kuracak ve geçmişin mirasını çözmek için mücadele verecek. Bu sırada yenilmez gibi görünen yeni bir düşmanın da bir adım önünde olmaya çalışıyor.

Horizon Forbidden West, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için geliştiriliyor. PS5 sürümü, yeni nesil donanım için sıfırdan inşa edilecek. Oyunun bu yılın sonuna doğru çıkması bekleniyor.