Hitman 3’ün gelişmiş özellikleri ve yeni bölgesi tanıtıldı

Hitman 3, yeni nesil konsollara geliştirilmiş özelliklerle gelecek. Geliştirici IO Interactive, yayınladığı yeni bir videoda suikastçı serisinin yeni oyunu hakkında birkaç yeni ayrıntı sundu. Görüntülerde oyunun geçeceği yeni bölgelerden biri olan Çin’in mega kenti Chongqing ve yükseltilmiş görseller ortaya kondu.

Hitman 3’ün yeni tanıtım videosu, oyunun yeni konsollarda ve üst düzey bilgisayarlarda grafiksel olarak etkileyici bir performans sunacağını gözler önüne seriyor. IO Interactive’in kullandığı oyun motoru Glacier Engine, yeni donanımlarda neler yapabileceğini sergiliyor. Hitman 3 serinin en gerçekçi deneyimi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Hitman 3’ün yeni nesil özelliklerini ve Chongqing bölgesini sergileyen video:

Videoyu seslendiren Topluluk Geliştiricisi Clemens Koch, öncelikle yeni aydınlatma, yansıma ve su efektlerine dikkat çekiyor. Ayrıca Hitman 3’ün her zamankinden daha akıcı hissettirmesini ve görünmesini sağlamak için animasyonların geliştirildiğini ve optimize edildiğini belirtiyor. Koch, hareketlerin yeni oyunda daha esnek hissettirdiğini de ekledi.

Hitman 3’ü PS5, Xbox Series X ve yeni PC’lerde oynayanlar, deneyimin görsel yeniliklerine katkıda bulunan diğer geliştirmelerden de yararlanacak. Oyun 4K çözünürlük, 60 FPS ve HDR gibi teknolojilerle alışılmışın dışında bir kalite sunacak. Diğer yandan IO Interactive, Glacier’in yapay zeka yetenekleri üzerinde de çalışıyor. Hitman 3’te aynı anda 300’den fazla NPC (oyuncu olmayan karakter) ekranda görülebilecek. Hitman 3 oyuncuları, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha canlı bir dünyaya adım atacaklar.

James Bond oyunu, Project 007

Hitman serisinin yeni oyunu IO Interactive’in en yakın projesi olsa da, çalışmalar arasındaki tek proje değil. Stüdyo geçtiğimiz hafta James Bond oyunu Project 007 üzerinde çalıştığını duyurdu. Project 007 hakkında ayrıntılar açıklanmasa da, James Bond ile yepyeni bir macera oyuncuları bekliyor olacak.

Hitman 3, 20 Ocak 2021’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Google Stadia ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun VR özellikleri, PS4 sürümünü gerektirecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.