Harry Potter RPG oyunu Hogwarts Legacy, fragmanla duyuruldu

Harry Potter evreninde geçen RPG oyunu hakkında söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşıyor. WB Interactive Entertainment, Hogwarts Legacy adlı yeni oyununu Sony’nin dün gerçekleştirdiği PlayStation 5 Showcase canlı yayını sırasında resmi olarak duyurdu. Etkinlik sırasında oyun için tanıtım fragmanı da yayınlandı.

Hogwarts Legacy daa önce ortaya çıkan söylentilerin aksine Ölüm Yadigarları‘ndan sonraki olayları anlatmayacak. Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası’ndaki bu özel macera 1800’lü yıllarda geçecek. RPG oyunu PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için 2021 yılında piyasaya sürülecek. Yayınlanan sinematik fragmanda Hogwarts ve çevresinde geçen maceradan görüntüler yer alıyor.

Hogwarts Legacy, Harry Potter RPG

Hogwarts Legacy hakkında birçok detay hala perde arkasında. Ancak görünen o ki oyuncular Hogwarts öğrencisi olarak kendi karakterlerini oluşturacak ve seçmen şapkayla ait oldukları binaya yerleştirilecek. Hogwarts ve çevresi, Hogsmeade de dahil olmak üzere tamamen keşfedilebilir gibi görünüyor.

Daha önce raporlarda belirtildiği gibi Avalanche Software, Warner Bros.’un sahibi olduğu Portkey Games ile birlikte oyun üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Sonunda yüksek bütçeli bir Harry Potter oyununun gelmesiyle hayranların hayali gerçeğe dönüşecek. Oyunun fragmanından büyük ölçekli bir proje olduğu anlaşılıyor. Oyuncular karakterleriyle Cadılık ve Büyücülük okuluna ilk kez adım atacak ve sihir dünyasında maceralara atılacak.

Gelecekte yayınlanacak duyuru ve haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yayınlanan ilk fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hogwarts Legacy tanıtım fragmanı: