Telltale Games yeni bir yönetimle geri dönüyor!

Telltale Games geçtiğimiz sene zorlu bir dönem geçirdi ve Eylül 2018 itibariyle stüdyo kapandı. Çalışanların çoğunu ayrldı ve sayısız proje iptal edildi. Ancak Telltale geri dönmeye hazırlanıyor.

LCG Entertainment stüdyonun varlıklarını satın aldı ve yeniden canlandırıyor. Bu geri dönüşe teknoloji ve mobil oyun alanındaki tecrübeli isimler Jamie Ottilie ve Brian Waddle önderlik ediyor. Ottilie ve Waddle dağılan takımdaki önemli bir ismi işe alıyor. Ancak kimin geri döneceği henüz bilinmiyor.

Gelen bilgilere göre şirketin yeni yönetiminin birkaç planı var. Öncelikle Kaliforniya, Malibu’ya merkez ofis kurulacak. Telltale Games, kataloğundaki bazı oyunlarla yeni bir başlangıç yapacak. Ayrıca stüdyonun en çok satan serilerine yeni oyunlar eklenmesi planlanıyor. Stüdyodan yapılan açıklamaya göre daha fazlası önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak.

Polygon‘a konuşan Ottilie, Telltale Games’in önümüzdeki birkaç aylık süreçte neler olacağını ve hedeflerini açıkladı:

“Önümüzdeki altı ay boyunca küçük kalacağız ve Telltale’in tanındık yapımlarını geliştirme planlarına çalışacağız. Araçlara, teknolojiye ve tasarıma odaklanacağız. Animasyon ve hareket yakalama gibi bazı şeyler dışarıdan doğru ortaklıklarla yapılacak.”

Telltale Games’in oyun dünyasında farklı bir etki yaratan bölüm tabanlı modeli konusunda da konuşan Ottilie, temelin bozulmadan kalacağını ancak oyuncuların tempoyla ilgili değişiklikler bekleyebileceğini söyledi:

“Muhtemelen bölüm konseptini koruyacağız ancak farklı bir tempoyla devam edeceğiz. Bu, medya tüketimi açısından farklı bir dünya. İnsanları nasıl eğlendirebileceğimize, nelerden hoşlandıklarına bakmalıyız. Art arda ve kısa zamanda izleme fikrini seviyorum.”

Ottilie ve Waddle’ın Telltale Games ile geçmişi olmadığını belirtmekte fayda var. Stüdyonun geri dönüşü kesinlikle heyecan verici ve yeni kimliğinin yeni projeleri nasıl sunacağını bekleyip göreceğiz.