Sony, Microsoft'un Xbox Game Pass hizmetine karşılık vermeye hazırlanıyor

Sony, Microsoft'un Xbox Game Pass hizmetine karşılık vermeye hazırlanıyor
Microsoft, Xbox Game Pass hizmeti ile son dönemde Sony'yi köşeye sıkıştırıyor. PlayStation Plus, oyuncular için yeterince cazip bir seçenek değil. Ancak God of War'un yaratıcısı ve eski Sony çalışanı David Jaffe, şirketin...

Microsoft, Xbox Game Pass hizmeti ile son dönemde Sony'yi köşeye sıkıştırıyor. PlayStation Plus, oyuncular için yeterince cazip bir seçenek değil. Ancak God of War'un yaratıcısı ve eski Sony çalışanı David Jaffe, şirketin Game Pass'e cevap verecek bir hamle üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Jaffe, YouTube'da yayınladığı bir videosunda SIE CEO'su Jim Ryan'ı suçlayan kişilerin erken davrandığını belirterek, "Jim Ryan'ın sonunun geldiğini yazan insanlar için henüz çok erken olduğunu defalarca söyledim. Dün şovda Jim Ryan'ı kovdurmak için dilekçe veren bir adam vardı ve içimden 'ahbap, henüz çok erken' dedim. Çünkü Jim Ryan kimseye borçlu değil, Sony kimseye borçlu değil. Game Pass'in karşılığının ne olduğu ve neyin geleceği konusunda size şunu söyleyebilirim, bazı şeyler yaptıklarını biliyorum çünkü Sony'de bana bazı şeyler yaptıklarını söyleyen insanlar tanıyorum. Game Pass'e bir yanıt verilecektir. Ne olduğunu bilmiyoruz." dedi.

Sony, Xbox Game Pass tarzı bir modeli sürdürülemez olarak görüyor

Xbox Game Pass

Ryan daha önce Xbox Game Pass benzeri bir abonelik modelinin Sony için işe yaramayacağını, ancak şirketin Microsoft'a karşılık vermek için çalıştığını söylemişti. Ayrıca geçen yılın Kasım ayında TASS'a verdiği bir röportajda, "Aslında bazı haberler var, ancak bugün değil. Abonelik hizmetimiz olan ve birkaç pazarda mevcut olan PlayStation Now'a sahibiz." demişti. PS Now iyi bir alternatif olsa da, hala birçok bölgede aktif değil. Sony'nin bulut oyun hizmeti şu anda ülkemizde de kullanılamıyor.

Ryan, milyonlarca dolara mal olan oyunları bir abonelik paketine koymanın sürdürülemez olduğunu iddia etmişti. PlayStation patronu, konuyla ilgili röportajında, "Oyunları daha büyük ve daha iyi hale getirmek istiyoruz ve umarım daha ısrarcı oluruz. Bu nedenle, hepsini bir abonelik modeline koymak bizim için hiç mantıklı değil." şeklinde konuşmuştu. Eğer Xbox Game Pass tarzı bir model Sony için mantıksızsa, konsol devinin daha farklı bir planı olduğu söylenebilir. Ne yazık ki, öğrenmek için şimdilik beklemek zorundayız.

Sonuç olarak PS Now şu anda Xbox Game Pass ile karşılaştırıldığında hala tam olarak oturmadı ve yaygın değil. İki hizmeti karşılaştırdığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir