PlayStation'ın Londra stüdyosu yeni bir PS5 oyunu üzerinde çalışıyor

PlayStation'ın Londra stüdyosu yeni bir PS5 oyunu üzerinde çalışıyor
PlayStation'ın Londra stüdyosu son dönemde PSVR oyunlarına ağırlık veriyordu. Geliştiricinin daha önce Horizon Zero Dawn'ın sanal gerçeklik versiyonunu yapmakla görevlendirildiği konuşuluyordu. Ancak London Studio tarafından yayınlanan...

PlayStation'ın Londra stüdyosu son dönemde PSVR oyunlarına ağırlık veriyordu. Geliştiricinin daha önce Horizon Zero Dawn'ın sanal gerçeklik versiyonunu yapmakla görevlendirildiği konuşuluyordu. Ancak London Studio tarafından yayınlanan yeni iş ilanları, ekibin yepyeni bir PS5 oyunu üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor.

London Studio tarafından Çevrimiçi Oynanış Tasarımcısı için verilen ilanda, "Deneyimli bir Çevrimiçi Oyun Tasarımcısı için bu ilanı açmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. Çünkü bu, London Studio'da üzerinde çalıştığımız yeni PS5 projesi için çok önemli bir rol. Ekibe bilgi, deneyim ve çevrimiçi çok oyunculu oyun tutkusu getiren bir kılavuz ışık olmanızı istiyoruz. Teknik, görev ve anlatı tasarım liderleriyle çalışırken, oyun mekaniği ve sistemlerinin geliştirilmesinden ve muhteşem oyun kodlama ekibimizden doğrudan sorumlu olacaksınız." ifadeleri yer alıyor.

London Studio, AAA oyunlarda deneyimli bir görsel efekt sanatçısı arıyor

Baş VFX Sanatçısı için verilen bir diğer ilan, geliştiricinin yepyeni, yeni nesil bir oyunu için AAA konsol oyunlarında VFX deneyimi olan bir aday aranıyor. PlayStation London Studio başkanı geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, bir sonraki oyununun büyük potansiyele sahip olduğunu öne sürerek ve yüksek kalitede bir oyun sunmak için çalıştıklarını belirtmişti.

Londra stüdyosu, proje hakkında ağzını sıkı tutsa da, önceki raporlar geliştiricinin Horizon Zero Dawn VR sürümü üzerinde çalıştığını öne sürüyordu. Ancak, Sony'nin Liverpool merkezli stüdyosu Firesprite tarafından yayınlanan iş ilanları, Londra tarafının artık projeye dahil olmayabileceğini gösteriyor. London Studio'nun son projeleri arasında VR Worlds ve Blood & Truth gibi sanal gerçeklik oyunları bulunuyor.

Sony'nin yeni nesil PSVR cihazı üzerinde çalıştığını duyurması, stüdyonun yeni bir VR oyunu üzerinde çalışma ihtimalini güçlendiriyor. Londra stüdyosunun bahsi geçen PS5 oyununun yeni VR cihazına mı, yoksa sadece konsola mı geleceği şimdilik net değil. Ancak çevrimiçi çok oyunculu bir AAA oyun olması muhtemel görünüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir