Xbox başkanı: Diğer platformlardaki Bethesda oyunlarını desteklemeye devam edeceğiz

Xbox başkanı: Diğer platformlardaki Bethesda oyunlarını desteklemeye devam edeceğiz
Microsoft'un ZeniMax Media'yı satın almasının ardından diğer platformlardaki Bethesda oyunlarının geleceği merak ediliyordu. Konsol devinin Bethesda'yı bünyesine katması tamamen Xbox'a özel oyun portföyünü genişletme isteğiyle...

Microsoft'un ZeniMax Media'yı satın almasının ardından diğer platformlardaki Bethesda oyunlarının geleceği merak ediliyordu. Konsol devinin Bethesda'yı bünyesine katması tamamen Xbox'a özel oyun portföyünü genişletme isteğiyle ilgiliydi. Bununla birlikte Xbox başkanı Phil Spencer, platforma özel içeriklerin duruma göre belirleneceğini yineledi.

Phil Spencer, Deathloop ve Ghostwire: Tokyo'nun PlayStation 5'e özel olmasına atıfta bulunarak, Microsoft'un sözleşme yükümlülükleri olduğunu belirtti. Ayrıca bazı Bethesda oyunlarının farklı platformlarda mirası olduğunu ve gelecekte tüm oyunların Microsoft'a özel olmayacağını açıkladı. Xbox başkanı, yapıcı bir tutum sergilediği konuşmasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

"Açıkçası burada oturup her Bethesda oyununun Xbox'a özel olduğunu söyleyemem çünkü bunun doğru olmadığını biliyoruz. Bu tarz durumlarda her zamanki gibi sorumlu olduğumuz sözleşme yükümlülükleri var. Diğer platformlarda oyunlarımız var ve bu oyunları bulundukları platformlarda destekleyeceğiz. Oyuncu toplulukları da var. Tüm oyuncuları seviyoruz ve onlara yatırım yapacağız. Gelecekte bile farklı platformlarda sözleşmeye dayalı içerikler olabilir."

Xbox ve Bethesda, Game Pass hizmetine odaklanacak

Xbox, Bethesda

Spencer ayrıca Xbox oyuncularına özel oyunların geleceğini taahhüt etti ve Bethesda ile birlikte Game Pass'in mevcut olduğu platformlarda harika özel oyunlar sunacaklarını söyledi. Arkane Games, Microsoft'un ZeniMax'ı satın almasının Deathloop'un gelişimi üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını doğruladı. Xbox'ın PlayStation karşısındaki en büyük kozu Game Pass hizmeti ve Microsoft, üyelere daha fazla oyun sunarak platformu daha cazip hale getirmeye çalışıyor.

Xbox Game Pass kütüphanesinde Bethesda oyunları arasında Wolfenstein: Youngblood, The Elder Scrolls V: Skyrim, The Elder Scrolls Online, DOOM Eternal, Rage 2, Fallout New Vegas, Fallout 76 ve Dishonored 2 yer alıyor. Listeye yakında bazı eski Doom, Elder Scrolls ve Fallout oyunlarının yanı sıra Dishonored Definitive Edition, The Evil Within ve daha fazlası eklenecek.