Hideo Kojima'nın bir sonraki oyunu için Microsoft ile görüştüğü iddia edildi

Hideo Kojima'nın bir sonraki oyunu için Microsoft ile görüştüğü iddia edildi
Hideo Kojima ve Microsoft'un, bir sonraki Kojima Productions oyununu yayınlamak için görüşmelerde bulunduğu iddia ediliyor. Xbox başkanı Phil Spencer'ın paylaştığı videoda görünen Ludens figürü söylentilerin fitilini ateşledi....

Hideo Kojima ve Microsoft'un, bir sonraki Kojima Productions oyununu yayınlamak için görüşmelerde bulunduğu iddia ediliyor. Xbox başkanı Phil Spencer'ın paylaştığı videoda görünen Ludens figürü söylentilerin fitilini ateşledi. Ancak henüz bir anlaşmanın tamamlandığına dair bir doğrulama gelmedi.

Ludens, Kojima Productions'ın maskotu olarak biliniyor ve Microsoft geçmişte de benzer şekilde ipuçları verdi. Sektördeki sızıntılara yakın olan VentureBeat editörü Jeff Grubb da teorileri doğruladı. Ancak Grubb'ın raporuna karşılık, Hideo Kojima'nın yakın zamanda duyurulan PlayStation 5'e özel hayatta kalma korku oyunu Abandoned'a dahil olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Blue Box'tan Hideo Kojima açıklaması

Söylentilerin büyümesiyle birlikte Abandoned'un geliştiricisi Blue Box, Kojima ile hiçbir ilişkisi olmadığını açıklığa kavuşturmak için web sitesi üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Hideo Kojima söylentisiyle ilgili birkaç e-posta aldık. Hideo Kojima ile herhangi bir bağlantımız yok, herhangi bir ilişkimiz olduğunu da iddia etmiyoruz ve böyle bir beyanda bulunma niyetimiz de yoktu. Uzun süredir üzerinde çalışmak istediğimiz tutkulu bir oyun üzerinde çalışan küçük bir geliştirici grubuyuz. Geçmişte diğer stüdyolara projelerinde yardımcı oluyorduk ve artık ilk büyük projemiz üzerinde çalışmak istedik. Geçmişte küçük projeler üzerinde çalıştığımız doğru olsa da, bunu kesinlikle pazarlama amacıyla kullanmadık. Bunun konuyu açıklığa kavuşturduğumuzu umuyor ve Abandoned'ın ilk oynanış görüntülerini sergilerken hepinizi görmeyi diliyoruz.

Grubb'a göre Microsoft, anlaşma ile başarılı yönetmeni ve yetenekli ekibini bünyesine katmaya çalışıyor. PlayStation ile yakın ilişkileri olan Kojima'nın Xbox tarafına yaklaşıp yaklaşmayacağını zaman gösterecek.

İlgili Haberler