Hideo Kojima'dan dünyaya barış çağrısı: Birlikte barış içinde yaşayabiliriz

Hideo Kojima'dan dünyaya barış çağrısı: Birlikte barış içinde yaşayabiliriz
Oyun yönetmeni ve tasarımcısı Hideo Kojima, tüm dünyayı barışa davet etti. Kojima, New York Oyun Ödülleri'nin 'Efsane' ödülünü kabul ettiği sırada yaptığı röportajda; Death Stranding'i yapmadan önce olduğu gibi dünyanın...

Oyun yönetmeni ve tasarımcısı Hideo Kojima, tüm dünyayı barışa davet etti. Kojima, New York Oyun Ödülleri'nin 'Efsane' ödülünü kabul ettiği sırada yaptığı röportajda; Death Stranding'i yapmadan önce olduğu gibi dünyanın bölünmüş durumda kaldığını söyledi.

Hideo Kojima'nın Death Stranding'i yaparken en önemli hedeflerinden biri insanları bir araya getirmeye yardımcı olmaktı. Başarılı yönetmen, oyunun planlama aşamalarında, dünyanın giderek bölünmeye başladığını ve insanların birbirlerinden izole edildiğini belirtmişti. Ancak bu eğilimin Death Stranding piyasaya sürüldükten sonra da devam ettiğini gözlemledi.

Kojima, gelecekte insanların barış içinde bir araya gelebileceğini umduğunu belirterek, "Dünya bölünüyordu. İnsanlar birbirinden izole oluyordu. Bu yüzden Death Stranding'i yaptık. Ardından, oyun yayınlandıktan sonra koronavirüs patladı, Brexit gerçek oldu ve ABD'de başkanlık seçimleri gerçekleşti. Dünya hâlâ çok bölünmüş durumda. Ama umarım insanlar oyunda olduğu gibi bir araya gelebilir. Umarım dünya bir araya gelir ve hepimiz barış içinde yaşayabiliriz." dedi.

Death Stranding TGS 2019 oynanış

Death Stranding, kahramanımız Sam Bridges'in Ölüm Kıyısı'nın tamamen değiştirdiği bir dünyaya göğüs gerdiği, çığır açan bir hikayeyi konu alıyor. Bridges, geleceğimizin dağılmış parçalarını taşıyarak parçalanmış dünyayı adım adım bir araya getirecek bir yolculuğa çıkıyor. Topraklara musallat olan öteki dünyaya ait yaratıklar ve kapıda bekleyen kitlesel yok oluş karşısında mahvolmuş topraklar boyunca yolculuk etmeli ve insanoğlunu kapıdaki felaketten kurtarmalı. Başrollerde Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux ve Lindsay Wagner tanıdık isimler var.

Hideo Kojima tarafından kurulan Kojima Productions, şu anda yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Projenin Death Stranding için devam oyunu mu, yoksa tamamen yeni bir oyun mu olduğu henüz bilinmiyor. Stüdyo daha önce Twitter'da paylaştığı bir iş ilanında, yeni projesi için Tokyo ofisine katılmak üzere alanında en iyi olan yetenekleri aradığını duyurmuştu. Ancak oyun hakkındaki ayrıntılar hâlâ perde arkasında.

İlgili Haberler