Profesyonel FIFA 19 oyuncusu engellendi ve oyunu bıraktı

Bazen fazla açık sözlülük iyi değil...

Profesyonel bir FIFA oyuncusu ve eleştirmeni olan Kurt Fenech, EA hakkındaki açık sözlü eleştirilerinin ardından banlandı ve oyunu bıraktı. Malta’dan Kurt “Kurt0411” Fenech, FIFA oyuncularına ve topluluktaki diğer kişilere yönelik davranışlarından dolayı 2 ay boyunca EA’nın FIFA 19 karşılaşmalarından ve turnuvalarda yarışmaktan men edildi.

FIFA 19 ve topluluğa yönelik hakaretler ediyordu

Fenech, YouTube kanalında bir tepki videosu yayınladı ve: “Belki yanlış bende, belki de değil, ama kesin olan bir şey var ki: bu kesinlikle benim için yolun sonu.” dedi.

Twitter’da yayınladığı bildirisinde, Fenech EA’ya şöyle seslendi: “Yaptıkları öylece yanlarına kar kalmayacak.” Oyuncu ayrıca yasal tavsiye almayı planladığını söyledi.

Fenech, FIFA topluluğunda oldukça yetenekli bir oyuncu olduğu kadar, aynı zamanda EA’nın en açık sözlü eleştirmenlerinden biri olarak biliniyor.

Bu yılın başlarında gerçekleşen bir turnuva sırasında Brøndby IF oyuncusu Türk asıllı Fatih Üstün‘den, santradan yediği basit gol sonrası oyunun hatalarına suç bularak kalkıp gitmişti. İşte o video:

Fenech YouTube kanalındaki videolarda, rekabetçi topluluğu, EA’yı, FIFA’yı ve diğerlerini eleştirdi. Oyunun espor’a hazır olmadığı konuları vurguladı ve FIFA espor topluluk üyelerini düşüncelerini kamuoyuna iletmemeleri nedeniyle suçladı.

Tweet’lerinde, oyunculara “pussies” (korkaklar diyelim) diye seslenen Fenech, FIFA 19 ve FIFA 18’i “bok yığını” olarak adlandırdı. FIFA espor takım menajerine ise “her fırsatta g.t yalamaktan başka bir şey yapmayan otlakçı” olarak yer verdi.

EA, Fenech’in FIFA 19 global serisindeki “tekrarlanan” davranış kuralları ihlallerinden dolayı suçlu olduğunu ve kararın tersine çevrilmediğini açıklamıştı.

Fenech’in yasaklanması, son birkaç yıldır FIFA topluluğunda tartışılan bir konuya değindi: FIFA 19’un “espora hazır” olup olmadığı.

FIFA 19 da dahil olmak üzere FIFA serisinde her yıl kısa metrajlı videolara konu olan çeşitli hatalar yer alıyor.