EA ve Star Wars Battlefront 2, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!

Yayıncı Electronic Arts’ın Reddit’te Star Wars Battlefront 2‘nin tartışma yaratan mikro ödeme sistemi için yaptığı savunma Guinness Rekorlar kitabına girdi.

Sürpriz mekaniği“nin yaratıcısı olan şirket Star Wars Battlefront 2’nin bazı kahramanlarını kitleyerek eziyetli bir ilerleme sistemi sunmuş ve dünya çapında büyük tepkiler almıştı. Öyle ki eşya kutuları tartışmaları alevlenmiş, bazı hükümetler kumar mekaniği olduğunu savunarak yasaklamıştı. Ardından bir EA temsilcisi Reddit‘te aşağıdaki açıklamayı yaparak oyuncuların endişelerini bastırmaya çalışmıştı:

“Amaç oyunculara farklı kahramanların kilidini açmalarını sağlayarak gurur ve başarı duygusu sağlamak.

Bedel olarak Açık Betadan gelen verilere ve lansmandan önceki dönüm noktası ödüllerinde yapılan diğer ayarlamalara dayanarak ilk değerleri seçtik. Ayrıca günlük olarak oyuncu başına ortalama kredi kazanma oranlarına bakıyoruz ve oyuncuların zorlayıcı, ödüllendirici ve elbette oyun yoluyla elde edilebilecek zorluklara sahip olmasını sağlamak için sürekli ayarlamalar yapacağız.

Samimi geri bildirimlere ve topluluğa buradaki konular hakkında Reddit’te, forumlarımızda ve sayısız sosyal medya kuruluşlarında ortaya koyduğu tutku için teşekkür ederiz.

Ekibimiz değişiklik yapmaya, topluluk geri bildirimlerini izlemeye ve en kısa sürede herkesi güncellemeye devam edecek.”

Bu açıklama tepkileri beraberinde getirdi ve paylaşım Reddit’te 683,000 olumsuz oy aldı. Guinness Rekorlar Kitabı için aşılması zor bir rekor gibi görünüyor. Öyle ki ikinci en kötü oylanan gönderiye yaklaşık 600,000 fark attı. Tam listeye buradan erişebilirsiniz. İşte EA’in içler acısı Guinness rekoru…:

EA - Star Wars Battlefront 2 savunması Guinness Rekorlar Kitabı star wars battlefront 2

Geliştirici DICE o zamandan beri Star Wars Battlefront 2 oyuncularını geri kazanmak için mücadele ediyor ve kaybettiği güveni geri kazanmaya başladı. Tasarım Yönetmeni olanların ardından verdiği bir röportajda: “Olanları düşünmeden geçen bir haftamız bile olmadı. ‘Oyunu lansmanda yaptığımızın aksine eşya kutuları olmadan başlattığımızı hayal edin’.” dedi.

DICE için Star Wars Battlefront 2 o zamandan bu yana uzun bir yol kat etmiş olsa da yukarıdaki “başarısızlık” unutulmaz bir anı olarak kalacak.