Rockstar’ın iş ilanına göre GTA 6 fragmanı yakında gelebilir

Oyun dünyasının efsanesi GTA 5’in lansmanından bu yana 7 yıldan fazla bir süre geçti ve henüz Rockstar Games’ten devam oyunu için herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak geliştiricinin yayınladığı yeni bir iş ilanında, GTA 6 hakkında önemli bir ipucu ortaya çıktı. Serinin merakla beklenen yeni oyunundan ilk fragmanı yakın gelecekte görebiliriz.

İlanda yer alan açıklamaya göre, Rockstar Games’in internet ve TV reklamlarında kullanmak için görüntüler çekecek birine ihtiyacı var. İş ilanı açıkça yeni teaser’lar ve duyuru fragmanları oluşturmaya yardımcı olacak bir çalışan arıyor. Rockstar, GTA 6 duyurusu ve sonrasındaki kampanyalar için sinematik ve oynanış görüntülerini içeren teaser’lar, fragmanlar, reklamlar yapabilir.

Rockstar’ın ilana başvuracak adaylar için yaptığı açıklama ve iş tanımı şu şekilde:

Bu rol, internet ve TV kampanyalarında kullanılmak üzere oyun içi çekimler yapmaktan sorumludur. Yöntem, sanal bir 3D oyun ortamında hem sinematik hem de oynanış görüntüleri çekmek için video yakalama araçlarını kullanmayı içeriyor.

Başarılı aday, video oyunlarını sevecek, oyundaki sinematik anları yakalama yeteneğini gösterecek ve hem bağımsız olarak hem de ekiple birlikte uyumlu bir şekilde çalışacak.

SORUMLULUKLAR

  • Bir oyun içindeki sinematik içeriği tanımlayıp çekerek, oyunun estetiğini ve teknik özelliklerini öne çıkaran görüntüler oluşturabilmek.
  • Geliştirme aşamasındaki oyunlarda hızlıca ustalaşmak.
  • Görüntü oluşturmak için hata ayıklama işlevlerinin yanı sıra yeni ve geliştirme sürecindeki oyun içi araçları kullanabilmek.
  • Tam bağımsızlıktan, belirli istekler için bir yönetmenle çalışmaya kadar değişen denetim ve yaratıcı yönelim seviyelerinde çalışabilmek.
  • Aynı anda birden fazla projede hızlı bir şekilde çalışabilmek.
  • Bitmemiş teknoloji sınırları içinde çalışırken mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için problemleri çözebilmek.
  • Çekim yapmak için diğer çekim sanatçılarıyla iş birliği yapmak.

GTA 6, yeni nesil GTA 5 sürümlerinin başarısı için bu yıl duyurulmayabilir

GTA 5 Franklin Trevor Michael

Rockstar, 2021 yılında GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerini piyasaya sürecek. Ancak geliştirici, GTA 5’in yeni nesil konsollardaki satış rakamlarını olumsuz etkilememek adına GTA 6’yı bu yıl duyurmayabilir. Red Dead Redemption 2 piyasaya sürüldüğünden bu yana, şirketin gelecekteki projeleri hakkında net bir açıklama gelmedi. Bununla birlikte, bazı raporlar GTA 6’nın hala geliştirme sürecinin erken aşamalarında olduğunu öne sürüyor.

Rockstar Games’in GTA ve Red Dead Redemption serilerinde yazarlık görevini üstlenen kilit isimlerden Dan Houser, 2019 yılında stüdyodan ayrılmıştı. Houser ve Lesley Benzies’in GTA 5’in geliştirilmesinde büyük rolleri vardı, ancak artık işin dışındalar ve değişimin GTA 6’nın geliştirme sürecini nasıl etkilediği bilinmiyor.

yorum Yap