GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin satış rakamları güncellendi

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, 2021 mali yılı üçüncü çeyrek raporunda GTA 5 ve Red Dead Redemption 2‘nin satış rakamlarını açıkladı. GTA 5, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldüğü 2013 yılından bu yana en fazla satışı geçtiğimiz yıl yaptı. Oyunların çevrimiçi modları GTA Online ve Red Dead Online rekor kıran rakamlarda önemli rol oynadı.

GTA 5 satışları, geçtiğimiz yıl oyuncu sayısındaki rekor artışla birlikte toplamda 140 milyonu aştı. Vahşi Batı destanı Red Dead Redemption 2 ise şimdiye kadar 36 milyonun üzerinde sattı. Take-Two, özellikle GTA Online’ın oyuncu sayısında salgın döneminde önemli artış görüldüğünü belirtti. İnsanlar, COVID-19 nedeniyle vakitlerini büyük ölçüde evde geçiriyor ve bu durum oyun sektörüne olumlu yansıyor. Salgın boyunca birçok şirket rekor gelirlere ulaştı.

Eski GTA oyunlarından remaster sürümler gelebilir mi?

GTA 3

Geliştirici Rockstar Games, her iki oyun için içerik yayınlamaya devam etmeyi planlıyor. Take-Two, ilerleyen zamanlarda oyuncu sayısının yükselmeye devam etmesini bekliyor. Bir yatırımcı, Take-Two’ya GTA 5’ten önce seriyi hiç oynamamış oyuncular için eski oyunları yenileme fikrinin olup olmadığını sordu. Şirketin başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick savuşturup topu Rockstar’a attı.

Zelnick, “Bunun harika ve cesaret verici bir soru olduğunu söyleyebilirim. Bunu bir sorudan çok bir açıklama olarak bırakmaya meyilliyim. Yayın programımızdaki tüm güncellemeler Rockstar Games‘ten gelecektir.” dedi. Take-Two ayrıca önümüzdeki beş yıl içinde 93 yeni oyun yayınlamayı planladıklarını belirtti. Bunların herhangi bir remaster/remake içerip içermediği şimdilik belirsiz.

GTA 5 yıllara meydan okuyan bir efsane olarak, başarılı satış performansını sürdürüyor. Oyun, günümüzde hala satış listelerinin zirvelerinde ve Minecraft’tan sonra dünyanın en çok satan ikinci oyunu konumunda. GTA 6 söylentileri son birkaç yılda yoğunlaştı ve serinin geleceğini merakla bekliyoruz.

yorum Yap