Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine ertelendi

Salgın süreci oyun sektörünü derinden etkiledi ve geliştiricilerin evden çalışma modeline geçiş yapmasıyla birlikte birçok projeden erteleme haberi geldi. Ubisoft, yılın en çok beklenen oyunlarından Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine‘i 2021-2022 mali yılına ertelediğini duyurdu. Yani oyunlar Nisan 2021 ile Mart 2022 arasında çıkış yapacak.

Ubisoft ikinci çeyrek mali gelir raporunu sunarken gecikmeleri de duyurdu. Yayıncı oyunların salgın sürecinde evden çalışma modeline geçişin getirdiği zorlukları nedeniyle ertelendiğini belirtti. Far Cry 6’nın çıkış tarihi daha önce 18 Şubat 2021 olarak açıklanmıştı. Ranbow Six Quarantine’in ise 2021’in başlarında gelmesi bekleniyordu.

Rainbow Six Quarantine, geçtiğimiz yıl Watch Dogs Legion ve Gods & Monsters (daha sonra ismi Immortals: Fenyx Rising olarak değişti) ile birlikte zaten ertelenmişti. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot o zamanlar projelerin potansiyellerini yansıtabilmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu söylemişti. Watch Dogs: Legion bugün oyuncularla buluştu. Immortals: Fenyx Rising ise 3 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Far Cry 6, Ubisoft

Breaking Bad ve The Mandalorian gibi dizilerden tanıdığımız Giancarlo Esposito, Far Cry 6 hikayesinde kurgusal Karayip adası Yara’nın azılı diktatörünü canlandırıyor. Oğlu Diego ise onun izinden gitmesi için baskı altında. Ancak Yara’da bir devrim patlak veriyor. Oyunda gerilla savaşçısı Dani Rojas olarak diktatöre karşı mücadeleyi alevlendireceğiz.

Rainbow Six Siege’in geçen yılki Salgın etkinliğinden esinlenerek geliştirilen Quarantine’de ise Rainbow operatörleri, yeni ve mutasyona uğramış yabancı bir parazit türüyle karşı karşıya kalacak. İnsanlara ve çevrelerindekilere yerleşen bu yeni düşman ölümcül ve zor bir düşman olacak. Oyuncuları üç oyunculu kooperatif bir birinci şahıs nişancı oyunu bekliyor.

Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine ertelenmiş olabilir. Ancak Ubisoft’un diğer büyük kozları Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dog: Legion, PS5 ve Xbox Series X/S’in lansman oyunları olacak.