Far Cry 6’nın çıkış tarihi, yayınlanan iki fragmanla duyuruldu

Far Cry 6, Ubisoft Forward etkinliğinde duyurulmadan önce hafta boyunca sızıntılarla gündemden düşmedi. Oyunun hikayesinden karakterlerine, dünyasına, çıkış tarihine kadar çeşitli bilgiler ortaya çıkmıştı. Far Cry serisinin yeni oyunu için beklenen duyuru yapıldı ve oyun etkinlik sırasında bir değil iki fragman aldı.

Fragmanlardan ilki Far Cry 6’nın oyuncu kadrosunda yer alan isimleri gösteren bir jenerik olarak karşımıza çıktı. İkincisi ise Giancarlo Esposito’nun canlandırdığı Anton adlı diktatör ve Far Cry 3’ün kötü karakteri Vaas olduğu düşünülen oğlunun yer aldığı bir sinematik fragman. Sinematik fragman zaten etkinlik öncesinde sızdırılmıştı ve izleyenler için sürpriz olmadı.

Far Cry 6’nın sinematik fragmanı:

Far Cry 6’nın sinematik fragmanında Anton Castillo, oğlu Diego’ya bir gün başkan olacağını anlatan bir konuşma yapıyor. Eline el bombası verip pimini çekiyor ve balkona çıkarıyor. Orada Diego’ya ülkenin bir el bombası gibi olduğunu ve patlamasını önlemek için sağlam bir şekilde tutması gerektiğini anlatan bir konuşma yapıyor. O sırada halk isyanda ve hemen aşağıda polislerle çatışıyor.

Anton, halkın kendisini canavar ve şeytan olarak adlandırdığını, ancak yönetimi sıkı tutmazsa el bombası gibi patlayacaklarını söylüyor. Diego’nun gözlerinde kararsızlık ve korku olsa da bombayla ne yapacağı belirsiz. Belki de diktatör babasının yolundan gidip, bombayı göstericilere fırlatarak ilk katliamını yapabilir.

Fragmanda oynanış görüntüleri olmasa da, hikayeye başarılı bir arka plan sağlıyor. Breaking Bad’in yıldızı Giancarlo Esposito‘nun canlandırdığı Anton karakterine ve ülkesi Yara’da demir bir yumruk ile yönettiği rejime yakından bakıyor.

Far Cry 6’nın jenerik tadındaki fragmanı:

Jenerik olarak karşımıza çıkan ikinci fragman bir timsahın gözünü açmasıyla başlıyor. Bu Far Cry 6’da doğal çevresel tehditler olacağını ve adanın zengin bir ekosistemle devasa bir haritaya sahip olabileceğini gösteriyor. Ayrıca oyunun hikayesinde rol oynayacak ve Far Cry 6’da yer alan karakterlere arka plan verecek isimler gösteriliyor. Karakterlere, diktatöre ve devrime dair çeşitli semboller de arka planda akıyor.

Far Cry 6, beklenildiği gibi 18 Şubat 2021‘de çıkacak. Oyunun geleceği platformlar PS4, Xbox One, PC, Stadia, PS5 ve Xbox Series X olarak açıklandı. Oyunun PS4 ve Xbox One X sürümünü alanlar, PS5 ve Xbox Series X sürümüneücretsiz olarak yükseltebilecek.

yorum Yap