Far Cry 6’nın çıkış tarihi Microsoft Store’da göründü

Ubisoft, yılın en çok beklenen oyunlarından Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine’in Nisan 2021 ve Eylül 2021 tarihleri arasında geleceğini duyurmuştu. Serinin heyecanla beklenen yeni oyununun çıkış tarihi Microsoft Store’da göründü. Ancak Ubisoft’tan henüz resmi bir onay gelmedi.

Far Cry 6, Microsoft Store sayfasına göre 26 Mayıs 2021‘de oyuncularla buluşacak. Söz konusu tarih, Ubisoft’un daha önce belirttiği tarih aralığıyla da uyuşuyor. Daha önce 18 Şubat 2021 tarihinde gelmesi planlanan oyun yaklaşık 3 aylık bir gecikmeyle piyasaya sürülecek. Yayıncı, hayranlar için paylaştığı mesajda şunları aktardı:

“Hepinizin Far Cry 6’yı deneyimleme konusunda endişeli olduğunuzu bilsek de, gecikmenin memnuniyetinize odaklanan, oynamak isteyeceğiniz bir oyun için küresel ekiplerimize daha fazla zaman sağladığını bilmenizi isteriz. Dünyanın dört bir yanındaki ekiplerimiz, tutkularını ve yaratıcılıklarını unutulmaz bir oyuna dökmek için stüdyolarda ve evlerinde çalışıyor. Seveceğinizi umuyoruz.”

Far Cry 6 hikayesinde devrimin fitilini ateşleyeceksiniz

Far Cry 6, Ubisoft

Ubisoft daha önce, Far Cry 6’nın oyuncuların modern bir gerilla devrimine öncülük edeceği, sürükleyici ve fantastik bir oyun olacağını belirtmişti. Ayrıca serinin bugüne kadarki en iddialı oyunu olacağının sözü vermişti. Oyunun geçtiği tropik Yara adası, unutulmaz anlar, katil karakterler ve destansı bir hikaye ile dolu, zengin ve egzotik bir dünya olarak tanımlanıyor. Ubisoft yukarıda belirtilen çıkış tarihini resmi olarak onayladığında sizlere bildireceğiz.

Breaking Bad ve The Mandalorian gibi dizilerden tanıdığımız Giancarlo Esposito, Far Cry 6’nın hikayesinde kurgusal Karayip adası Yara’nın azılı diktatörünü canlandırıyor. Oğlu Diego ise onun izinden gitmesi için baskı altında bir çocuk olarak karşımıza çıkacak. Ancak Yara’da bir devrim patlak verecek ve oyuncular, gerilla savaşçısı Dani Rojas olarak diktatöre karşı mücadele edecek.

Far Cry 6 şu anda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia ve PC için geliştiriliyor. ubisoft’un bir diğer oyunu Immortals: Fenyx Rising ise 3 Aralık’ta piyasaya sürülecek.