Epic Games’ten Unreal Engine için yeni karakter aracı: MetaHuman Creator

Epic Games, oyun motoru Unreal Engine için geliştirdiği MetaHuman Creator adlı yeni aracını tanıttı. MetaHuman Creator, geliştiricilerin bir saatten daha kısa sürede gerçekçi karakterler oluşturabilmelerini sağlıyor. Geliştiriciler tarafından devrim niteliğinde bir araç olarak tanımlanan yeni araç, geliştirme süresini ve maliyetleri azaltacak.

MetaHuman Creator, animasyon ve hareket yakalama çalışmaları için hazır kurgusal karakterler sunuyor. Ayrıca kullanıcılara karakterleri için çeşitli fiziksel özellikler seçme olanağı tanıyor. Unreal Engine kullanıcılarının tasarım sürecini kolaylaştıran yeni araç, 30 saç modeli ve 18 farklı vücut tipi sunuyor. Epic Games, MetaHuman Creator’ın ücretsiz olarak kullanılabildiğini açıkladı. Unreal Engine için geliştirilen yeni aracın resmi tanımı şu şekilde:

“MetaHuman Creator, haftalar veya aylar süren gerçek zamanlı dijital insan tasarımını kaliteden ödün vermeden bir saatten daha kısa süreye indirmek için tasarlanmış bulut akışlı bir uygulamadır. Sürekli büyüyen insan görünümü ve hareket kütüphanesinden çizim yaparak, istediğiniz sonucu şekillendirmenize ve oluşturmanıza olanak tanıyan sezgisel iş akışları aracılığıyla gerçekçi görünen yeni karakterler yaratmanıza olanak tanır. Siz ayarlamalar yaptıkça, çalışmalarınız MetaHuman Creator kütüphanesindeki örneklerle gerçekçi ve veri kısıtlamalı bir şekilde harmanlanır. Karakterlerinize katkıda bulunmak için veritabanından önceden ayarlanmış birkaç yüz seçerek bir başlangıç noktası oluşturabilirsiniz.”

Epic Games‘in MetaHuman Creator için yayınladığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca Unreal Engine‘in yeni karakter oluşturma aracıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Unreal Engine – MetaHuman Creator: