Cyberpunk 2077’nin ikinci büyük güncellemesi ertelendi

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için ilk büyük yamayı geçtiğimiz ay yayınlamıştı. Güncelleme, özellikle hataları ve performans sorunlarını çözmeye odaklanmış ve oyunu adeta baştan aşağı elden geçirmişti. Geliştirici, bu ay yayınlamayı planladığı ikinci büyük yamayı (1.2) Mart ayının ikinci yarısına erteledi.

Stüdyo, erteleme kararını ay başında gerçekleştirilen siber saldırı nedeniyle ertelediğini açıkladı. Stüdyo ayrıca, 1.2 yamasındaki hedeflerinin önceki güncellemelerden daha büyük olduğunu öne sürdü. Yani geliştirici, ikinci büyük yama için biraz daha zamana ihtiyaç duyuyor ve oyunculara sorunsuz bir güncelleme sunmak istiyor.

Cyberpunk 2077 güncellemesi, siber saldırı nedeniyle ertelendi

Cyberpunk 2077, Cyberware kullanımı

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 Twitter hesabından yaptığı duyuruda güncellemenin neden ertelendiğine ve kapsamına ayrıntılı olarak değindi. Stüdyo, yaptığı bir dizi paylaşımda aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Cyberpunk 2077 için 1.2 yamasını daha önce açıkladığımız zaman aralığında sunmayı çok istesek de, stüdyonun BT (Bilgi Teknolojisi) altyapısına yapılan siber saldırı ve güncellemenin kapsamlı olması, ne yazık ki bunun olmayacağı anlamına geliyor. Yani biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.

1.2 yamasındaki hedefimiz önceki tüm güncellemelerin ötesine geçiyor. Çok sayıda genel kalite iyileştirmesi ve düzeltmesi üzerinde çalışıyoruz. Güncellemeyi düzgün bir şekilde sağladığımızdan emin olmak için hala yapmamız gereken işler var. Bunu göz önünde bulundurarak, yamayı Mart ayının ikinci yarısında yayınlanmayı hedefliyoruz.

Bunlar paylaşmaktan hoşlandığımız haberler değil, ancak güncellemeyi düzgün bir şekilde yayınladığımızdan emin olmak istiyoruz. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin. Sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Cyberpunk 2077 için gelecek 1.2 yaması, hem hataları düzeltmek hem de performans sorunlarını çözmeye odaklanacak. Bu güncellemeleri, ücretsiz bir DLC paketi ve çok oyunculu bileşenler izleyecek. Ardından PS5 ve Xbox Series X/S için geliştirilen yeni nesil sürümler 2021’in ikinci yarısında yayınlanacak. Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a hâlâ geri dönmedi ve ne Sony ne de CD Projekt RED bu konuda net bir açıklama yapmadı.

CD Projekt RED’e yapılan siber saldırının ardından, stüdyonun Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 gibi öne çıkan oyunlarının kaynak kodları hackerlar tarafından satılmıştı. Şirket, çalınan kaynak kodunun yayılmasını engellemek için DMCA yaptırımlarını kullanıyor.

yorum Yap