Cyberpunk 2077 nesiller arası kayıt aktarımını destekleyecek

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S kullanıcıları, geriye dönük uyumluluk ve yükseltme imkanları sayesinde yeni nesil konsolda neredeyse tüm PS4 oyunlarına erişebiliyor. Bu noktada oyuncuların maceralara kaldıkları yerden devam edebilmesi önemli bir imkan. Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt RED, aksiyon RPG oyununun nesiller arası kayıt desteği sunacağını duyurdu.

PS5 oyuncularının Cyberpunk 2077’nin PS4 sürümünü geriye dönük uyumluluk ile oynamaya devam edebilmeleri için aynı PSN hesabına giriş yapmaları gerekiyor. CD Projekt RED, PlayStation kullanıcılarının kayıtlarını taşımak için yapması gerekenleri aşağıdaki 3 farklı adımla açıklıyor:

  1. PlayStation Plus hesabınıza bağlanın ve kayıtlarınızı aktarın veya
  2. Verilerinizi LAN kablosu veya kablosuz bağlantı (WiFi) yoluyla taşıyın veya
  3. Kayıtlarınızı PlayStation 5’te aynı PSN hesabına kopyalamak ve aktarmak için uyumlu bir depolama cihazı kullanın.

Diğer yandan Xbox Series X/S kullanıcıları, Smart Delivery özelliğiyle Cyberpunk 2077’ye kaldığı yerden devam edebilecek. Microsoft’un yeni nesil konsoluna sahip olanlar, kayıtlı verilerini buluta yükleyebilecek veya Xbox One ve Xbox Series X/S’i aynı ağa bağlayarak sistem ağ aktarım seçeneğini kullanabilecekler.

Cyberpunk 2077, 10 Aralık‘ta PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. PS5 ve Xbox Series X/S sahipleri, oyunu geriye dönük uyumlulukla oynayabilecek. Yükseltilmiş yeni nesil sürümler ise 2021’de gelecek. CD Projekt RED, oyunun DLC içeriğiyle ilgili detayları lansmandan sonra tanıtacağını açıkladı. Ayrıca çok oyunculu bileşenler hakkında ilk bilgileri 2021’in ilk çeyreğinde alacağız.

Cyberpunk 2077 ön siparişlerde The Witcher 3‘ü geride bıraktı. CD Projekt RED’in yeni aksiyon RPG oyunu dijital satışlarda daha iyi bir performans gösteriyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.