Cyberpunk 2077 ön siparişleri The Witcher 3’ü geçti

Cyberpunk 2077 ertelemelere rağmen oyunculardan yoğun ilgi görüyor. CD Projekt RED’in aksiyon RPG oyunu ön siparişlerde The Witcher 3’ü şimdiden solladı. The Witcher 3’ün 1 milyonun üzerinde ön sipariş aldığı düşünüldüğünde, Cyberpunk 2077’nin bu rakamın üstünde olduğu varsayılabilir. Ayrıca oyunun dijital ön siparişleri, fiziksel sürümlerin önünde.

CD Projekt RED’in mali işler müdürü Piotr Nielubowicz, hafta başında yapılan bir yatırımcı toplantısı sırasında Cyberpunk 2077 ön siparişlerinin The Witcher 3’ü geride bıraktığını açıkladı. Nielubowicz, yeni oyunlarının dijital satışlarının kutulu sürümlerin satışlarından daha yüksek olmasını beklediğini ortaya koydu.

Cyberpunk 2077 dijital satışlarda öne çıkacak

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED CFO’su yaptığı açıklamada, “Satışlarımızda dijital ve fiziksel arasında beklenen oran, dijital ön siparişlerde gördüğümüz üzere çok güçlü. Bu nedenle dijital / fiziksel arasındaki farka bakıldığında kesinlikle dijital tarafta daha fazla ilerliyoruz. Ne kadar ileri gideceğiz? Dürüst olmak gerekirse bilmiyoruz. Ancak The Witcher 3’ten daha ileride ve kesinlikle yüzde 50’den fazlası dijital kanaldan gelecek.” ifadelerine yer verdi.

The Witcher 3’ün başarısı, oyunun uzun süre mağazalarda kamasıyla satışların dijitale doğru kaydığını gösteriyor. Nielubowicz yatırımcılara, Geralt’ın son macerasının gelirinin büyük çoğunluğunu dijital satışlardan elde ettiğini belirtti. Bu arada, CDPR’nin The Witcher ve The Witcher 2’den elde ettiği gelirin yüzde 99’u dijital sürümlerden geliyor. Bu nedenle Cyberpunk 2077 için de özellikle uzun vadede aynı eğilim bekleniyor.

Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sahipleri, oyunu geriye dönük uyumlulukla oynayabilecek. Yükseltilmiş yeni nesil sürümler ise 2021’de gelecek. Heyecanla beklenen Night City macerası hakkında gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.