Cyberpunk 2077 dijital satışlara göre en iyi çıkış yapan oyun oldu

Cyberpunk 2077 özellikle konsol sürümlerindeki sorunlar nedeniyle eleştirilerin odağında oldu. Ancak CD Projekt RED, aksiyon RPG oyununun iadelere rağmen 13 milyondan fazla sattığını duyurdu. SuperData tarafından paylaşılan yeni bir rapor, Cyberpunk 2077’nin dijital satışlarda en iyi çıkış yapan oyun olduğunu ortaya koyuyor.

CD Projekt RED, geri ödemelerin oyunun toplam satışlarını önemli ölçüde etkilemediğini öne sürüyor. SuperData‘nın verilerine göre Cyberpunk 2077, tüm platformlarda çıkış yaptığı ay boyunca tahmini 10.2 milyon dijital kopya sattı. Şirketin raporu, iadeleri hesaba katmıyor. CDPR’nin lansman öncesinde yaptığı tanıtımlar ve topluluğa aşıladığı heyecan işe yaramış gibi görünüyor.

Cyberpunk 2077, The Witcher 3’ün rüzgarını arkasına aldı

Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3

SuperData, stüdyonun sevilen oyunu The Witcher 3: Wild Hunt ile yakaladığı itibarın Cyberpunk 2077’nin başarısında etkili olduğunu düşünüyor. Ayrıca dijital satışların %80’inin oyun çıkmadan önce dağıtılan inceleme kodları ve oyunun övgü kazandığı tek platform olan PC sürümünden geldiği belirtiliyor. Şirket, CD Projekt RED’in zarar gören itibarının, uzun vadede finansal başarısı üzerinde olumsuz etki yaratabileceğini öne sürüyor. SuperData’ya göre geliştirici, imajını iyileştirmek için oyunu düzeltmek ve bu uğurda önemli kaynaklar yatırmak zorunda.

Cyberpunk 2077 için geçtiğimiz gün ilk büyük güncelleme yayınlandı. Oyunun 1.1 yaması, hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmelerine odaklanıyor. CD Projekt RED, konsol ve PC sürümlerini adeta baştan aşağı elden geçirdi. Detaylara buradan erişebilirsiniz. Son olarak, stüdyonun şu anda Şubat ayına planladığı ikinci büyük yama üzerinde çalışmaya başladığını belirtelim.