Call of Duty: Black Ops Cold War’ın Trabzon’da geçen oynanış görüntüleri

Call of Duty: Black Ops Cold War’ın yeni oynanış videosu PlayStation 5 Showcase etkinliğinde gösterildi. Görüntüler, oyunun hikaye modunun ilk görevi “Nowhere Left to Run”dan görüntüler içeriyor. Oynanış videosundaki en büyük sürpriz, görevin Türkiye’de geçiyor olmasıydı.

Nowhere Left to Run görevinde CIA ajanlarından oluşan bir ekip gecenin bir vaktinde Türkiye’nin kuzey kıyısına varıyor. Çünkü istihbarat devam eden rehine sorunundaki kilit bir ismin Trabzon Havalimanı üzerinden kaçmaya hazırlandığını gösteriyor. Ekip, Soğuk Savaş casusu Perseus‘un geri döndüğüne dair söylentilerle birlikte, bu değerli hedefin yaklaşmakta olan büyük bir saldırıyı sona erdirmenin anahtarı olduğunu ümit ederek pisti temizliyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War yeni oynanış görüntüleri:

Call of Duty: Black Ops Cold War hikayesinin küçük bir parçası olan Nowhere Left to Run’ın görüntüleri, PlayStation 5 üzerinden alındı ve Sony’nin PS5 etkinliğinde sergilendi. Orijinal Call of Duty: Black Ops’un doğrudan devamı olan oyunun bu ilk görevinde geri dönen kahraman Frank Woods ve yeni müttefiki Russell Adler ile birlikte Trabzon‘a gelen CIA Operatörü Alex Mason olarak oynayacaksınız.

CIA ekibi, hedefleri Arash bir yük uçağına binmek üzereyken havalimanına sızıyor. Arash’ın kendi adamlarını vurmasına tanık olduktan sonra kritik bir keskin nişancı atışı yapılıyor. Ancak atış hedefi ıskalayarak adamlarından birine isabet ediyor. Ardından Arash uçağa biniyor ve uzaklaşmaya başlıyor. Çatışma alevleniyor ve ekip bir kamyoneti ele geçirip uçağı kovalamaya başlıyor. Çatışma araçta da devam ediyor ve sonunda bomba sarılı bir RC araba ile uçağı patlatarak durdurmayı başarıyorlar.

Call of Duty: Black Ops Cold War, 13 Kasım’da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Oyunun çok oyunculu alfa sürümü yarın PS4‘te başlayacak ve zaman kaybetmek istemiyorsanız şimdiden indirebilirsiniz. Black Ops Cold War’ın çok oyunculu modları hakkında detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

PlayStation 5 Showcase etkinliğinde sergilenen tüm görüntüleri ve fragmanları buradan izleyebilirsiniz.