Bir YouTuber, dünyanın en büyük PS5 konsolunu 70.000 dolara satın aldı

Birçok insan, geçtiğimiz Kasım ayından beri PlayStation 5 alabilmek için mücadele ediyor. Ancak YouTuber ZHC, dünyanın en büyük PS5 konsolunu 70.000 dolara satın almayı başardı. Üstelik konsol sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Devasa PS5, 3 metre uzunluğunda ve yaklaşık 227 kilogram ağırlığında. Üstelik ZHC’nin konsolu, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en büyük PS5’i olarak onaylandı. YouTuber ve arkadaşları konsolun dış görünümünü kişiselleştirmek için 100 saatten fazla zaman harcadı. Bu PS5’in taşınabilir ve kısa sürede oyuna erişmeyi hedefleyen bir cihaz olsa da, görünüşe göre ZHC’nin evinde konsolu koyabileceği yer hazır.

Elbette böylesine büyük bir konsolun kontrol cihazı da devasa boyutlarda olmalı. YouTube’da yayınlanan videoda dev DualSense ile oyun oynadığı görüntüler de yer alıyor.

İşte karşınızda dünyanın en büyük PS5 konsolu:

PS5 stokları hâlâ yeterli seviyede değil ve perakendeciler, karaborsacıların kurbanı olmaya devam ediyor. Sony, tedarik sorununun önüne geçmek için yoğun bir şekilde çalışsa da, yeteri kadar konsol arz edemiyor. Yeni nesil konsola ülkemizde de erişilemiyor ve birçok teknoloji mağazasında stok yok. Kazıklanmayı göze alanlar için karaborsacıların ve ithalatçıların verdiği fahiş fiyatlı ilanlar devam ediyor. Diğer yandan bu şekilde ZHC gibi sıra dışı tasarımlara yönelenler de var.

Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan daha önce verdiği bir röportajda pandemi sürecinde konsol lansmanı yapmanın şirketin tekrar yaşamak istemediği bir deneyim olduğunu belirtmişti. Microsoft patronu Phil Spencer da Xbox Series X/S lansmanının oldukça düzensiz olduğunu kabul etti.