PlayStation 5 Kupaları dijital ödüllerin kilidini açabilir

Sony, geçtiğimiz haftalarda PlayStation'ın Kupa sistemini elden geçirdi. PlayStation 5 geldiğinde daha fazla değişiklik yapılacak gibi görünüyor. Elbette yeni değişikliklerin Kupa seviyelerini tekrar yükseltmesini bekleyemeyiz....

Sony, geçtiğimiz haftalarda PlayStation'ın Kupa sistemini elden geçirdi. PlayStation 5 geldiğinde daha fazla değişiklik yapılacak gibi görünüyor. Elbette yeni değişikliklerin Kupa seviyelerini tekrar yükseltmesini bekleyemeyiz. Ancak PS5'teki bazı Kupalar dijital ödüllere erişim sağlayabilir.

PlayStation 5'in arayüzünün gösterildiği kullanıcı deneyimi videosunda kupalarla ilgili birkaç ayrıntı ortaya çıktı. PS5 ana ekranında All-Stars'a bağlı Bronz ve Altın kartlar göze çarpıyor. Bronz Kupa kartında, tamamlanan hedefler için profil şeridi kazanabileceğimiz belirtiliyor. Diğer yandan Altın Kupa kartında ise profil avatarını kazanabileceğimiz söyleniyor. Yani PS5 oyuncuları, belirli Kupaların kilidini açarak ödüller alabilecek. Hatta belki de oyun içi ödüller bile verilebilir.

PlayStation 5 oyuncuları kupalarla birlikte avatar gibi ödüller kazanabilir

PlayStation 5 Kupalarının ekstra ödüller sunması güzel bir ayrıcalık olur. Sony daha önce de belirli oyunlarda Platin kupa kazanan oyunculara ödül olarak özel bir Tema veya Avatar göndermişti. Konsol üreticisi ayrıntıları paylaşana kadar ekran görüntülerinde yer alan ödüllerin kapsamını tahmin etmek zor. PS5 için yaklaşık 1 ay kaldı ve öğrenmek için çok fazla beklemeyeceğiz.

PlayStation 5 ilk olarak 12 Kasım'da ABD, Japonya, Avustralya, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de piyasaya sürülecek. Ardından 19 Kasım'da ülkemiz de dahil olmak üzere geri kalan tüm bölgelerde oyuncularla buluşacak. PS5 kullanıcı arayüzünün gösterildiği videoyu buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca yeni nesil konsol ile ilgili tüm haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

Haberleri