Yeni PSVR paketlerinden PS5 için PlayStation Camera adaptörü çıkacak

PlayStation VR, Sony’nin daha önce açıkladığı gibi PlayStation 5 ile uyumlu olacak. Ancak PS4’ün kamerası, PSVR oyunlarını PS5’te oynatmak için bir adaptör gerektirecek ve yeni PS5 kamerası da PSVR ile çalışmayacak. Konsol devi, PSVR sahiplerinin adaptöre ücretsiz olarak erişebileceğini söylese de ne şekilde olacağını açıkça belirtmemişti.

PlayStation Blog Japonya sonunda adaptör konusuna kısmi olarak netlik kazandırdı. Bölgedeki yeni PSVR paketleri, PS5 için PS4 kamera adaptörüyle birlikte gelecek. Açıklamada piyasaya sürülecek iki yeni PSVR paketi hakkında bilgiler veriliyor. Söz konusu paketler yeni kullanıcıların adaptöre erişmekte zorlanmayacağını ortaya koyuyor. Sanal gerçeklik gözlüğünü satın alan oyuncular, adaptöre ücretsiz sahip olacak.

Sony, yeni PSVR paketlerini paylaştı

PSVR paketi
Yeni PSVR paketi

Yeni PlayStation VR paketlerinden birinde sanal gerçeklik gözlüğü, PS4 kamerası, PlayStation VR Worlds ve adaptör bulunuyor. Diğer pakette ise sanal gerçeklik gözlüğü, dört oyun, iki Hareket Kontrol Cihazı, PS4 Kamera ve adaptör yer alıyor. Her iki paket de 29 Ekim‘de Japonya’da satışa sunulacak. Böylece oyuncular PSVR’ı PS5 ile uyumlu bir şekilde çalıştırabilecek.

Yeni kullanıcılar adaptöre ücretsiz olarak erişecek, buraya kadar sorun yok. Ancak halihazırda PSVR ve PlayStation Camera‘ya sahip olan kullanıcıların adaptörü nasıl alabilecekleri henüz paylaşılmadı. Sony Japonya, blog yazısında konuya da değindi. Şirket gelecekte mevcut kullanıcıların adaptörü ne şekilde elde edeceğine ilişkin duyurular yapacağını belirtti. Diğer yandan konsol üreticisinin bu konuda neden sessiz kaldığı bilinmiyor.

PlayStation 5 ilk olarak 12 Kasım’da ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Ardından 19 Kasım‘da ülkemiz de dahil olmak üzere diğer tüm bölgelerde oyuncularla buluşacak. Yeni PlayStation VR paketleri ve adaptöre erişimin nasıl olacağı ile ilgili duyuruları paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

yorum Yap